Alone at Parties’in Yeni Şarkısı “Oranges & Apples” Yayında

Romanya, Cluj merkezli indie folk grubu Alone at Parties, ikinci single’ları “Oranges & Apples”ı Circular plak şirketi aracılığıyla yayımladı.

Şarkı ile ilgili açıklamada grup, “Oranges & Apples her ilişkinin kaçınılmaz bir parçası olan paylaşılan can sıkıntısı ile ilgilidir. Şarkı, dünyevi olanın zevklerine ve acılarına sevinir” diyor ve ekliyor, “Samimi bir itiraf olarak başlayarak, en sonunda katartik bir yayına ulaşan kulak tırmalayan gitarlar ve kapsamlı synthesizer’lar ile kurgulanır.”

Baş şarkıcı Lazăr ise Oranges & Apples’ı şöyle anlatıyor: “Şarkının ilk fikri yaklaşık 4 yıl önce akustik bir taslak olarak başladı. Yaklaşık 2 yıl önce Andrei [yapımcı, Cirkular] ve ben şarkı üzerinde birlikte çalışmaya başladık. Temel bir demo oluşturmak için ritimler ve melodilerle oynuyorduk. Yaklaşık yarım yıl önce, Andrei bir sabah onu tekrar dinledi ve ekstra bir şeye ihtiyacı olduğunu hissetti ve canlandırıcı outro melodi ve aranjmanı buldu.”

Lazăr, Florin, Andrei, Dani ve Patricia’dan oluşan Alone at Parties’in soundu, yumuşak sesli synthesizerlar, ince akustik ritimler ve sıcak ve karamsar vokallerin etrafında bir araya gelen eğlenceli elektro gitarların indie-folk karışımı olarak tanımlanabilir.

İlk çıkışını 2021 Kasım ayında “Board Games” isimli canlı kaydıyla yapan grup, bundan sadece bir ay sonra, Bükreş merkezli sanatçı Adame Wolf’un yer aldığı ilk single’ı “Another Car”ı yayımlandı.

Grup isimlerini ise şöyle açıklıyor: “Tekrar tekrar ortaya çıkan çelişkilerle ilgilidir. Partilerdeki yalnızlık, cenazelerdeki kötü şakalar, ikinci ziyaretinizde âşık olduğunuz görünüşte hoş olmayan şehirler hakkında.”

“Oranges & Apples”, grubun ilk single’da olduğu gibi bir kez daha yönetmen Irina Alexiu ile iş birliği yaptığı ve çekimleri Tuna Deltası’nda doğal bir plaj olan Vadu’da yapılan klibiyle servis edildi.

tr_TRTurkish