Alişan Özaydın Yeni Şarkısı “Baykuş” ile Maruz Kaldıklarımızla Nasıl Değiştiğimizi Anlatıyor

Alişan Özaydın, “Günlük” adlı single’ı sonrası kariyerini profesyonel alana taşıyarak Garaj Müzik etiketli ilk single çalışması “Baykuş”u yayımladı.

Karaburun’da bir köy evinde yaşayan ve üç senedir çiftçilik yaparak hayatına devam eden Alişan Özaydın, aslında müziğe yeni adım atmış bir isim değil. Kardeşi ile birlikte kurduğu “Griiyyy” adlı grupla bir süre şarkılarını bağımsız olarak yayımlayan Alişan Özaydın, yoluna tek başına devam ederek “Günlük” şarkısı ile solo çalışmalarına ağırlık verme kararı aldı.

Aslında hepimizin hayalini kurduğu, doğayla iç içe o huzurlu hayatı yaşayan Alişan Özaydın’ın, 2 yıl önce ağaçlarla kaplı eski bir mezarlığın karşısındaki köy evlerinde gece vakti yazdığı “Baykuş”un hikayesini anlatırken doğayla nasıl bütünleştiğini hissedebiliyoruz.

Alişan Özaydın sözü, müziği ve düzenlemesi kendine ait olan şarkıyla ilgili olarak, “Bir gece otururken ağaçların arasından gelen baykuş seslerini duydum ve kendimle, hayatımla betimleme yaparak şarkıda baykuşu tanımladım” diyor ve ekliyor,

Baykuş” tamamen kendimi anlattığım; aynı zamanda da maruz kaldığımız olaylar sonrasında nasıl değiştiğimizi gösteren bir şarkı oldu. O kuş o gün sanki bana bir şeyler anlatmaya çalışıyordu. İşte o anda ben de ona tercüman oldum.”

What's your reaction?

tr_TRTurkish