Alice Cooper’ın Yeni Albümü “Detroit Stories” Yayında

Rock sahnesinin efsanevi ismi Alice Cooper’ın, doğduğu şehre müzikal bir övgü niteliğindeki yeni albümü yayında.

On beş şarkının yer aldığı albüm Cooper’ın, 60’lar ve 70’lerde rock and roll için önemli merkezlerden biri olan Detroit şehri hakkında bir konsept albüm olarak tanımlanıyor.

Cooper’ın yirmi birinci stüdyo albümü olan Detroit Stories”, ilk albümlerinden birkaçında da iş birliği yaptıkları yapımcı Bob Ezrin ile Detroit, Royal Oak’daki Rust Belt Stüdyolarında kaydediliyor.

Müzikal veya görsel olarak ABD’nin herhangi bir yerine uyum sağlayamadıktan sonra, Detroit Alice Cooper’ın gitar güdümlü, hard rock sondunu ve çılgın sahne şovumuzu tanıyan tek yerdi” diyen Cooper “Detroit Heavy Rock’ın merkeziydi” diyor ve ekliyor, “Detroit, dışlanmışlar için bir sığınaktı. Ve Doğu Detroit’te doğduğumu öğrendiklerinde… evdeydik.”

Albümün yayını öncesi kulaklarımıza ulaşan Lou Reed’in “Rock & Roll” coverı, “Our Love Will Change the World” ve Cooper’ın doğum gününde paylaşılan “Social Debris” şarkıları, albümün şehrin 60’lar ve 70’ler ruhunu yansıttığına dair birer ön izlemesi olmuştu.

Şehrin bu dönemi albüme ilham verirken, Cooper’ın projeye yönelik vizyonunu gerçekleştirmesine yardımcı olmak için şehrin müzikal geçmişinde önemli yeri olan bazı müzisyenlerle de iş birliği yapılmış. MC5 gitaristi Wayne Kramer, Detroit Wheels davulcusu Johnny “Bee” Badanjek, caz ve R&B basçısı Paul Randolph ve Motor City Horns albüme katkıda bulunuyorlar.

Kapak fotoğrafı: Jenny Risher

tr_TRTurkish