Alarmlı Kuş Eviyle Yangınları Önleyebilirsiniz

David Ogilvy bir zamanlar “ Gençken tuhaflıklarını geliştirin. Bu şekilde, yaşlandığınızda, insanlar sizin bunadığınızı düşünmeyecektir,” demişti.  Yani, Madrid’de, Ogilvy & Mather’da yaratıcı bir çift olarak kendini tanımlayan Emilio ve Pouline tarafından ortaya atılan tuhaf, eksantrik ve belki de delice fikirde olduğu gibi.

Birdhouses

2015 yılında, ülkenin kuzeyinin neredeyse %40’ı yanmıştı. Yangın önleme yöntemleri neredeyse 40 yıldır gelişmedi, bu yüzden bir yangını söndürebilmek için ona zamanında ulaşmak çoğu zaman imkânsız. Bu durum devam ederse, 15 yıl içinde İspanya’nın kuzeyindeki ormanlar içinde bazı yerel türlerle birlikte neredeyse tamamen yok olabilir.

İkili bu sebeple zekice bir Alarmlı Kuş Evi geliştirdiler; geri dönüşümlü ahşaptan kuş evinin içinde güneş enerjili bir duman detektörü ve yerel bir yangın istasyonuna rapor etmek için telefon var.

technology

Ekip projenin geliştirebilir ve dünya çapında uygulanabilir bir prototip olduğunu söylüyor. Aslında sadece ormanları kapsamayan büyük bir pazar söz konusu. Her şey bir kuş evinde gizli. Sevimli, eğlenceli ve çok kullanışlı. Hikayenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=0he-WpBVPAA

tr_TRTurkish