AKS’de “12 Sanatçı, 12 Söyleşi” Sergisi

Kültür sanat dünyasına yeni soluk getiren Akasya Kültür Sanat ( AKS ) , 11-29 Ekim tarihlerinde Adnan Çoker, Nur Koçak, Güngör Taner, Seyhan Topuz, Meriç Hızal, Halil Akdeniz, Ergin İnan, Adem Genç, Mustafa Ata, Balkan Naci İslimyeli, Bubi ve Bedri Baykam’ın yer aldığı ‘’12 Sanatçı, 12 Söyleşi’’ sergisine ev sahipliği yapacak.

Haziran ayında açılan ve bugüne kadar Haldun Dormen’den Ferhan Şensoy’a, Ali Poyrazoğlu’ndan Sumru Yavrucuk’a değin Türk tiyatrosunun usta isimlerini sahnesinde ağırlayan AKS’de, akustik dinletileriyle de fark yarattı. Birbirinden ünlü isimleri akustik dinletileriyle müzikseverlerle buluşturan AKS, sanatın her alanına kapılarını açıyor.

AKS, 11- 29 Ekim tarihlerinde “12 Sanatçı 12 Söyleşi” projesi kapsamında Türk resim ve heykel sanatçılarının önde gelen isimlerine ev sahipliği yapacak.

Adnan Çoker, Nur Koçak, Güngör Taner, Seyhan Topuz, Meriç Hızal, Halil Akdeniz, Ergin İnan, Adem Genç, Mustafa Ata, Balkan Naci İslimyeli, Bubi ve Bedri Baykam gibi ünü dünyaya yayılmış sanatçıların eserleri, 5-29 Ekim tarihleri arasında AKS’de sergilenecek.

Sergide yer alacak 12 sanatçının atölyelerinde yapılan söyleşiler geçen yıl Akasya tarafından belgesel haline getirilmiştir. Sanat adanmış serüvenlerin ilk ağızdan kayda geçirilmesini sağlayan belgesel projesinde ünlü isimlerle kendi atölyelerinde gerçekleştirilen ellişer dakikalık söyleşiler yer alıyordu. Proje daha sonra kitap haline getirilerek tarihe kalıcı bir iz bırakıldı.

AKS’de bu yıl gerçekleştirilecek sergiyle de birbirinden önemli sanatçıların eserlerinin geniş kitlelere ulaşması hedefleniyor.

11-29 Ekim tarihleri arasında açık olacak sergi, 12.00-20.00 saatleri arasında ücretsiz olarak sanatseverlerle buluşacak.

AKS_12SANATCI_POSTER2

tr_TRTurkish