Agnes Obel PSM Loves Summer Kapsamında 1 Temmuz’da İstanbul’da

Soul ve folk türündeki üretimleriyle dikkat çeken şarkıcı, söz yazarı ve piyanist Agnes Obel, 1 Temmuz’da PSM Loves Summer kapsamında Turkcell Sahnesi’ne geliyor!

Müzikal kariyerinde on yılı dolduran Agnes Obel, çağdaş müziğin bağımsız ve özgün sanatçıları arasında gösteriliyor.

Obel, 2020’de yayınladığı Deutsche Grammophon ve Blue Note etiketli yeni albümü ‘Myopia’nın öncesi piyasaya sürülen teklisi ‘Island of Doom’ ile dinleyicileriyle buluştu. Uyku problemi çektiği günlerde kaleme aldığı ‘Island of Doom’da Obel, uykusuzluk problemi yaşadığı sırada yaptığı araştırmalardan ilham alarak bu şarkıyı yazdı.

Danimarkalı şarkıcı ve söz yazarının, 21 Şubat 2020’de yayınlanan yeni albümü “Myopia” eleştirmenlerden tam not aldı. Myopia’da Agnes, odak noktasına güven ve kuşkuyu aldı. Önceki albümlerinde (Philharmonics, Aventine ve Citizen Of Glass) olduğu gibi ‘Myopia’ için de Berlin’deki stüdyosunda izolasyona giren Agnes, albümün yazma, kayıt ve miksaj aşamalarının tümünü kendi üstlendi.

Agnes bu durumu şöyle özetliyor: “Üzerinde çalıştığım albümler, her şeyin albümle ilgili olduğu bir tür balon oluşturmamı gerektiriyordu.”

Tüm bu uğraşın sonunda her biri birbirinden etkileyici parçalara imzasını atan Agnes Obel, ruha iyi gelen parçalarını Türkiye’deki dinleyicileriyle buluşturmak için PSM Loves Summer kapsamında Zorlu PSM’ye geliyor!

Konserinin biletlerine passo.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

tr_TRTurkish