Afet bölgelerinde festival alanlarına kadar kullanılabilen güvenli ve konforlu bir barınak: SHIFTPOD

‘Gezegenin en iyi taşınabilir barınağı’ olarak anılan SHIFTPOD, 2015 yılında ortaya çıktı ve o yılın Burning Man festivalinde kullanıldı. Hexayurt barınak sisteminden ilham alan pop-up çadır yapı, güneşin sıcaklığını yansıtacak, yüksek rüzgârdan ve ince tozdan koruyacak, lüks ve yalıtıcı, her türlü hava şartına karşı koruyucu barınak ihtiyacından doğdu.

SHIFTPOD advanced shelter system

Son birkaç yıldır tasarımını geliştiren ve ince ayar yapan tasarımcı Christian Weber için neredeyse bir gecede başarıya ulaştı.

SHIFTPOD advanced shelter system

Weber, şimdi, önceki tasarımda zenginleştirmeler yaptığı yeni taşınabilir ev serisini duyurdu. Bir sürü yapısal iyileştirmenin yanı sıra SHIFTPODS artık bir ‘tünel konektörü’ ile bir araya getirilebilen altı odalı bir 6-SHIFTPOD evini oluşturmak için birbirine bağlanabiliyor.

SHIFTPOD advanced shelter system

Festival kamplarından acil yardım bölgelerine kadar bir dizi senaryoya uyacak şekilde tasarlanan SHIFTPOD, küresel olarak konuşlandırılabiliyor ve akla gelebilecek en kötü koşullarda bile barınma sağlayabiliyor. ASSI, satılan her 20 birim için bir aileye SHIFTPOD bağışlarken, yapılar da Haiti’den Nepal’e kadar tüm dünyadaki felaketlerde kullanıldı. Markanın ayrıca evsizler için de özel bir kampanyası bulunuyor.

designboom.com

tr_TRTurkish