Aerosmith Tüm Kataloğu ve Yeni Projeler için Universal Music ile Anlaştı

Aerosmith, Universal Music Group ile efsanevi grubun tüm kayıtlı çıktılarını ve kişisel arşivlerini tek bir etiket çatısı altında toplayan yeni bir anlaşma imzaladı.

Yapılan açıklamada, “Universal artık grubun tüm kataloğunun evi. Şirket ayrıca gelecekteki tüm görsel-işitsel projelere ve ticari faaliyetlere öncülük edecek” denildi.

Bunun yanı sıra anlaşma UMG’ye Steven Tyler, Joe Perry, Tom Hamilton, Joey Kramer ve Brad Whitford’un kişisel arşivlerine erişim sağlıyor. Her biri kendi koleksiyonlarının küratörlüğünü yapmaya yardımcı olacak ve arşiv materyali, daha önce yayınlanmamış müzik, nadir fotoğraflar, video görüntüleri, sanat eserleri, dergiler, set listeleri ve diğer hatıraları sunmak için gelecek sürümlerde kullanılacak.

Aerosmith’in kurucu ortağı ve gitaristi Joe Perry, “Uzun bir yol oldu ama Aerosmith adına 50 yıllık müziğimizi UMG ile ortaklık kurarak tek bir çatı altında toplayabildiğimizi söylemekten son derece mutlu ve gururluyum” derken ekliyor, “Bu, müziğimizi daha önce hiç yapamadığımız şekillerde hayranlarımıza ulaştırmamıza olanak sağlayacak. Uzun zamandır olmasını hayal ettiğimiz bir şeydi.”

Ayrıca UMG’nin, Aerosmith’in 50. yıl dönümünü kutlamak için çok sayıda proje planladığı belirtildi. Çeşitli projeler arasında film, TV ve yeniden düzenlenmiş müzik videoları dahil görsel-işitsel projeler yer alacak ve ayrıntıları yakında açıklanacak.

Aerosmith 1980’ler ve 90’lar boyunca, özellikle en başarılı albümleri “Permanent Vacation” (1987), “Pump” (1989) ve “Get A Grip” (1993) gibi bir dizi albüm için UMG’e bağlı Geffen Records ile sözleşme imzalamıştı. Grup, 1970’ler de dahil olmak üzere erken kariyerinin çoğunda Columbia Records ile çalıştı. Tüm bu albümler şimdi UMG tarafından kontrol edilecek.

tr_TRTurkish