Adana Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nde Kostümlü Halk Koşusu

Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalı olan “Nisan’da Adana’da-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı” etkinlikleri arasında bu yıl “Ödüllü Halk Koşusu” düzenlenecek.

Ödüllü Halk Koşusu 9 Nisan saat 9’da Adana Tarihi Büyüksaat Kulesi önünden başlayacak ve Merkez Park’ta sona erecek. Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına göre düzenlenecek 10 kilometrelik koşuya, kulüp sporcusu, ferdi sporcular ve tüm Türk vatandaşları katılabilecek.

Kadın ve erkekler kategorilerinde düzenlenecek koşuda kadın ve erkekler kategorilerinde birinci olanlar 3 bin TL, ikinciler 2 bin TL ve üçüncü olarak koşuyu bitirenler 1000 TL ödül kazanacaklar. Musa Serdem ve Erşan Akçınar organizasyonu tarafından düzenlenen ödüllü halk koşusunda ayrıca koşuyu 4.-10. Sırada bitiren koşucular,  hediye çeki ile ödüllendirilecekler. Koşu ile ilgili bilgi almak ve kayıt yaptırmak isteyenler www.adanaultramaraton.com web sitesi üzerinden işlemlerini yaptırabilecekler.

KOSTÜMLÜ KARNAVAL KOŞUSU

Bu yıl 5’nci kez düzenlenecek Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı renkli görüntülere de sahne olacak. Merkez Park’ta 9 Nisan saat 11’de başlayacak 800 metrelik kostümlü karnaval koşusu, kostümleriyle gelen herkesin katılımına açık olacak. Katılımcılar ister kendi hazırladıkları ilginç kıyafetleriyle ya da organizasyonun hazırlayacağı kostüm sepetinden alacakları kıyafetlerle koşabilecekler. Sürprizlerle dolu kostümlü karnaval koşusu kayıtları www.adanaultramaraton.com web sitesi üzerinden yapılabilecek.

 

adanaseshaber.com

tr_TRTurkish