Ada Sanlıman’ın İlk Single ve Klibi “O Günler” Yayında

Güçlü kontralto sesiyle caz, R&B, soul gibi farklı müzik türlerini miksleme konusunda özel bir yeteneğe sahip olan Ada Sanlıman, ilk single ve klibi “O Günler”i dinleyiciyle buluşturdu.

Ada Sanlıman, sözleri Ülkü Aker’e ait olan, daha önce Selda Bağcan’ın ve Ferdi Özbeğen’in seslendirdiği “O Günler”i bambaşka bir stilde söyleyerek kendi imzasını atıyor. DMC etiketi ile tüm dijital platformlarda yerini alan şarkının düzenlemesini ve prodüktörlüğünü ise Genco Arı üstlendi.

New York’un en iyi caz okullarından Parsons’a bağlı, New School for Jazz and Comtemporary Music’de eğitim gören Ada Sanlıman, New York’tan İstanbul’a, çeşitli festivallerde ve seçkin mekânlarda sahne almaya devam ederken, farklı türlere uzanan repertuarlarıyla büyük ilgi görüyor.

Sanlıman, kendine has ses rengini en iyi taşıyacak mikrofonu bulmak için 20’den fazla mikrofon denediği cover’ı, “Şarkının günümüz stillerinde hangi başlıkta anılacağını isimlendirmek istemem, çünkü herhangi bir müziğin türlere sıkıştırılmasını sevmiyorum,” diyerek anlatıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish