AçıkhavADA Sinema bu hafta, fantastik ve bilim kurgu türündeki en sevilen filmleriyle devam ediyor

AçıkhavADA Sinema bu hafta, fantastik ve bilim kurgu türündeki en sevilen filmleri sinemaseverlerle buluşturacak. “Aaahh Belinda”, “Pan’ın Labirenti/Pan’s Labyrinth” ve “E.T. the Extra-Terrestrial” filmleri, 27, 28, 29 Ağustos’ta Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda izleyicilerle buluşacak. 29 Ağustos Cumartesi akşamı, 80’ler bilim kurgu dünyasının doruk noktası olarak nitelendirilen, Elliot ile dünyaya yabancı olan E.T.’nin dostluğunu anlatan “E.T. the Extra-Terrestrial” filminin gösterimi, yazar Doğu Yücel’in sunumuyla gerçekleşecek.

Büyükada Belediyesi’nin pandemi günlerinde insanlara moral vermek amacıyla fiziki mesafeyi koruyarak düzenlediği açık hava sineması, adalıların ve ada ziyaretçilerinin büyük ilgisiyle devam ediyor. Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ve Kaan Müjdeci’nin organizasyonuyla hayata geçirilen AçıkhavADA Sinema, birbirinden başarılı yerli ve yabancı yapımları izleyiciyle buluşturuyor. 2020 yazı boyunca her perşembe, cuma ve cumartesi günleri düzenlenen film gösterimleri, akşamları saat 21.00’de başlıyor.

AçıkhavADA Sinema’da bu hafta; 27 Ağustos Perşembe akşamı Atıf Yılmaz’ın yönettiği, Macit Koper, Füsun Demirel ve Müjde Ar’ın rol aldığı fantastik/komedi türündeki Yeşilçam filmi “Aaahh Belinda”; 28 Ağustos Cuma akşamı 3 dalda Oscar ödülü sahibi olan, Guillermo del Toro’nun yönettiği fantastik/korku türündeki “Pan’ın Labirenti/Pan’s Labyrinth” filmi; 29 Ağustos Cuma akşamı ise bilim kurgu/aile/macera türündeki Steven Spielberg imzalı 1982 yılı yapımı “E.T. the Extra-Terrestrial” filmi Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda sinemaseverlerle buluşacak. Elliot ile dünyaya yabancı olan E.T.’nin dostluğunun anlatıldığı dünya, insan, kaos ve ön yargı eleştirisinin unutulmaz bilim kurgu filmi “E.T. the Extra-Terrestrial”in gösterimi, yazar Doğu Yücel’in sunumuyla gerçekleşecek.

“Bilet 10 Lira, çekirdek bedava” sloganıyla yola çıkan AçıkhavADA Sinema, Perşembe Halk Günü’ne özel, ücretsiz giriş imkânı sunuyor. AçıkhavADA Sinema, bu yaz boyunca 7’den 70’e herkesi adalara davet ediyor.

Bilgi için: instagram.com/adasinema
facebook.com/adasinema

tr_TRTurkish