ABD’nin Her Eyaletinden En İyi Tek Bir Metal Grubu Seçseydiniz!

İngiliz rock ve metal dergisi Kerrang, “her ABD eyaletinden en iyi tek bir heavy metal grubunun kesin, objektif, tartışılmaz listemiz” olarak tanımladıkları bir çalışmaya imza attı.

Doğal olarak listeyi bir araya getirmenin yüzlerce saat sürdüğünü belirten ekip bir o kadar da çok tartışmaya neden olduğunun altını çiziyor.

Metallica California’da, Pantera Texas ve Slipknot Iowa’da en güçlü isimler olarak gösterilirken, aynı bölgede birçok sağlam grubun varlığından olsa gerek örneğin Anthrax’ın New York’ta, Red Fang’in Oregon’da, Skeletonwitch’in Ohio’da ve Code Orange’nin Pennsylvania’daki en iyi metal grubu olup olmadığı üzerine gelgitler yaşandığı düşünülebilir.

Diğer seçimler arasında, Melvins Washington, Pallbearer Arkansas, Death Florida, Mastodon Georgia, Ministry Illinois, Eyehategod Louisiana, Clutch Maryland, Converge Massachusetts, Repulsion Michigan için en güçlü isimler olarak öne çıkıyor. Listenin devamında Overkill’in New Jersey, Corrosion of Conformity’nin Kuzey Carolina, Today Is The Day’in Tennessee ve Lamb of God’ın Virginia’da ipi göğüslediği görülürken listenin bir ekibin tutku ve zevkleri neticesinde oluşturulduğunu unutmamak gerekiyor.

Bu tür bir listenin herkesi kapsamasını beklemenin gerçekçi olmayacağını düşünerek onca iyi grup arasından seçim yapmanın da hayli güç bir iş olduğunu da bir kenara koymak gerekiyor.

Bazı zor karar gerektiren eyaletlerde popülerlik tercihinden yana oy kullanıldığını düşünerek henüz isimlere göz gezdirirken bile aklımızda yokluğu sorgulanabilecek birçok grup beliriyor.

Eğer, ABD’nin her eyaletinden en iyi tek bir metal grubu seçseydiniz sizinkiler hangileri olurdu?

Listenin tamamı için buradan Kerrang’daki ilgili içeriğe göz atabilirsiniz.

tr_TRTurkish