ABBA 40 Yıl Sonra Dönüş Albümünü Duyurdu ve İki Yeni Şarkı Paylaştı

ABBA 40 yıl aradan sonra gelecek ilk yeni albümleri “Voyage” ile geri dönüşünü duyurdu.

Geri dönüş albümünün ilk iki şarkısı “I Still Have Faith in You” ve “Don’t Shut Me Down” ise duyuruyla eş zamanlı olarak paylaşıldı.

“Voyage”, Capitol Records aracılığıyla 5 Kasım’da dinleyiciyle buluşmaya hazırlanırken disko pop ikonlarının 1981 tarihli albümleri “The Visitor”dan bu yana ilk stüdyo albümü olma özelliğini taşıyor.

Albümün kayıtlarının grup üyesi Benny Anderson’ın Stockholm’deki Riksmixningsverket stüdyosunda yapıldığı ve ilk oturumların 2018 yılında gerçekleştiği belirtiliyor.

Başlangıçta, iki şarkı TV yayını için düzenlenen bir hologram konserinin parçası olarak çıkış yapacaktı. Ardından, 2020’de yeni materyali çıkarmayı planlayan 2019’da en az beş parçanın kaydedildiği haberi geldi. Pandemi bu zaman çizelgesini tuttu ve 2021 tarihi vaat edildi.

ABBA ayrıca 27 Mayıs 2022’de ilk kez 2016’da duyurdukları dijital bir konser verecek. Grubun kendi hologram görüntülerinin yaratılması için George Lucas’ın kurduğu Industry Light & Magic ile çalıştığı Abba Voyage isimli konser, Londra Queen Elizabeth Olympic Park’taki son teknoloji ürünü, özel yapım, 3.000 kişi kapasiteli bir arenada gerçekleştirilecek.

tr_TRTurkish