‘a-ha The Movie’ Belgeselinin Gösterim Tarihleri Belli Oluyor

80’ler müzik sahnesinin mühim topluluklarından a-ha’nın yükseliş dönemini kapsayan dört yıllık süreci takip eden “a-ha The Movie” isimli belgeselin gösterim tarihleri belli oluyor. Merakla beklenen yapım Norveçli üçlünün yayınlanmamış görüntülerini ve üyeler Pål Waaktaar-Savoy, Magne Furuholmen ve Morten Harket ile yapılan röportajları içeriyor.

Geçen yıl Tribeca Film Festivali’ndeki dünya prömiyerinin ardından “a-ha The Movie”, 3 Mart’ta Dublin Uluslararası Film Festivali’nde ve 4-5 Mart’ta Glasgow Film Festivali’nde gösterilecek.

Film daha sonra grubun 24-28 Mayıs tarihlerinde Liverpool, Birmingham, Londra ve Bournemouth’ta sahne alacağı İngiltere turuna denk gelecek şekilde mayıs ayında İngiltere ve İrlanda’da vizyona girecek

“Belgesel, grubu dört olağanüstü yıl boyunca takip ediyor ve üç genç adamın imkânsız hayallerini büyütmek için nasıl ilerlediklerinin tam hikayesini paylaşıyor. ‘Take On Me’ 1985’te ABD’de Billboard’da bir numaraya ulaştığında, Steve Barron’un ikonik eskiz-animasyon müzik videosuyla desteklendi, bu rüya gerçek oldu.”

“a-ha, çıkışlarından yaklaşık 35 yıl sonra hala zamansız müzikleriyle sahnede sihir yaratıyor. Dünyayı turluyorlar ama ayrı arabaları sürüyorlar ve sahne arkasında ayrı kalıyorlar. Sevdikleri tek şeyi yaparken sadece sahnede buluşuyorlar.”

“Film, üç güçlü kişiden oluşan bir grubun zorlu yaratıcı ve kişisel dinamiklerini yakından tasvir ediyor. Bu harika bir müziğin, büyük hırsların, kopmuş arkadaşlığın ve belki de bağışlanmanın hikayesi.”

‘a-ha The Movie’, Thomas Robsahm (The Greatest Thing, Modern Slavery) ve Aslaug Holm (Generation Utøya) tarafından yönetiliyor.

Grup şimdiye kadarki kariyerleri boyunca dört konser albümü ve sonuncusu 2015 tarihli ‘Cast In Steel’ olmak üzere on stüdyo albümü yayınladı. Bu yıl içinde ise ‘True North’ isimli bir orkestra albümü piyasaya sürülecek.

Fotoğraf: Michael Ochs Archives/Getty Images

nme.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish