A Beacon School Gelecek Albüm Öncesi Yeni Single “Alone”u Paylaştı

New York merkezli söz yazarı ve multi-enstrümantalist Patrick J. Smith’in dream pop projesi A Beacon School, yaklaşan albümü öncesi yeni single “Alone”u paylaştı.

Miksajı Sonny DiPerri (MBV, Trent Reznor, M83, DIIV) tarafından yapılan şarkı, 13 Ekim’de Grind Select etiketiyle dinleyiciyle buluşacak yeni albüm “yoyo” öncesinde ulaşıyor kulaklarımıza.

Smith “Alone” hakkında şunları söyledi:

“’Alone’ sonunda şansınızın döndüğünü hissettiğiniz anla ilgili. Hiçbir şey yolunda gitmiyor, bu yüzden en ufak bir umut ışığı yakaladığınızda ona olabildiğince sıkı tutunuyorsunuz.”

Sevilen ilk albümü “Cola”nın devamı olan yeni albümde Smith, bilinçsiz sanatsal benliğin ve zamanın salınımının bozulmamış bir keşfi olan 10 parçayla sesini daha da ileriye taşıyor.

Smith 2009 yılında A Beacon School adıyla müzik yapmaya başladı. Evde kaydedilen bir demo single 2011’de yayımlandı ve 2012’nin sonlarına doğru tam bir grup kadrosuyla kendi adını taşıyan bir EP çıktı. Smith özellikle Modern Rivals ve Bluffing gibi gruplarla çaldı ve şu anda Maxband’in bir parçası olarak Parquet Courts’tan Max Savage ile birlikte çalışıyor.

2018 yılında Grind Select etiketiyle A Beacon School olarak “Cola” albümü yayımlandı. Uptempo, jangly pop nuggets, yemyeşil shoegaze ve karmaşık bir şekilde düzenlenmiş elektronik ses manzaraları arasında gidip gelen albüm, hızla bir dinleyici kitlesi buldu ve KCRW’nin amiral gemisi programı Morning Becomes Eclectic’in vazgeçilmezi oldu.

Olumlu eleştiriler alan ve yavaş yavaş dünya çapında bir takipçi kitlesi edinen “Cola”nın genişletilmiş plak baskısı 2019’da Fat Possum’ın House Arrest baskısıyla birlikte piyasaya sürüldü ve 50 milyondan fazla dinlendi, El Ten Eleven ve Ruby Haunt ile turnelere çıktı ve Hacks ve Shrinking gibi eleştirmenlerce beğenilen programlarda senkronize edildi.

A Beacon School “yoyo” şarkı listesi:

1. Middle of Winter

2. Potion

3. KITM

4. Jon

5. Adore

6. Alone

7. Honeyed (Stay Forever)

8. Dot

9. Down the Pyramid

10. Mantra

tr_TRTurkish