6. ENCATC Academy, Avrupa’nın Mülteci Krizinde Kültürün Yerini Sorguluyor

6. ENCATC Academy, bu yıl, dış ilişkilerde kültüre odaklanıyor. 27-28 Mart 2017 tarihlerinde, kültür ve sanat sektörü temsilcileri, kültürün mülteci krizindeki rolü hakkındaki görüşleri paylaşmak ve tartışmak için Belçika’nın Brüksel kentinde bir araya geliyor.

“Diğerleri”ni dışlama üzerine kurulu olan ekonomik ve politik birliği ifade eden “Fortress Europe” olgusunun, milyonlarca göçmen, mülteci ve sığınmacı başvurularının baskısı altında çatırtıları duyuluyor. Üyelerinden birçok farklı sesin çıktığı Avrupa Birliği için bu, oldukça önemli bir an.

Encatc Academy boyunca, kriz durumu, kültür ve sanat perspektiflerinden bakarak tartışılacak: krizin arka planı ve içeriği, gelişimi ve  AB ülkeleri ve üye ülkeler için olası sonuçları. Yaşanan olaylar sebebiyle travma geçiren insanlarla doğrudan çalışan, deneyimli bir partnerin katılımı, hem teoride hem de pratikte temellendirecek.

Durum çalışmaları, finans mekanizmaları, yaratıcı ortaklıklar, meslek teorisi ve kaynak uzmanları ve kültür ve dış ilişkiler üzerine çalışan kurumları, bu konu üzerinde kısa ve uzun vadede çalışırken, akademi, araştırma, politika ve uygulama uzmanları da bilgi, doğru, ilgili veri ve önlem gelişmelerini aktaracak.

kulturlimited

What's your reaction?

tr_TRTurkish