5R – Sundance Film Festivali’nden Ödüllü 5 Drama

Her yıl merakla beklenen Sundance Film Festivali’nin ana dallarının listesi açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde Midnight bölümünde gösterilecek filmleri de duyuran festival komitesinin açıklamasına göre Sundance Premier’i James Schamus ve Spike Lee filmlerini de içeriyor.

Sundance Enstitüsü, 7 Aralık’ta 2016’da açıkladığı film listesi ile beraber, etkinliğin diğer tüm detaylarını da duyurdu. Liste için tıklayınız.

Festival 21-31 Ocak 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek. Festival direktörü John Cooper yaptığı açıklamasında “Sundance Film Festivali gerçek bir keşif alanıdır. Son yıllarda genç izleyici oranında bir artış görüyoruz, bağımsız filmlerin yeni nesil hayranlarının birer kültürel maceracı olduğunu görüyoruz ve biz her yıl çok çeşitli çizgilerde sanatçılar sunuyoruz.” dedi.

Direktörü böyle söylese de Sundance bu konuda tartışmaya açık bir etkinlik. Kimileri yeni çalışmalara, isimlere söylendiği gibi yer verilmediğini iddia ederken, bazıları da festivalin “Hollywood” için giriş bileti olduğunu söylüyor.

Hal böyle olsa da festivale gerçekten kayda değer eserlerin katıldığı da yadsınamaz. Biz de geçmiş yıllarda drama dalında ödül alan filmlerden öneriler yapalım dedik ve aşağıdaki listeyi hazırladık.  İyi seyirler.

1 – Padre Nuestro

2 – Forty Shades Of Blue

3 – American Splendor

4 – Precious

5 -Frozen River

tr_TRTurkish