5R- Mayıs Ayı Bitmeden Gidebileceğiniz 5 Etkinlik

AYVALIK’IN RENKLERİ – Atölye

Ayvalık yöresinin yiyeceklerinden, bitkilerinden, meyve ve sebzelerinden ilham alan, “Ayvalık’ın Renkleri-Colors of Ayvalık” moda atölyesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Öğretim elemanlarından F. Dilek Himam ve Jörn Fröhlich tarafından gerçekleştirilecek.

Projeye Ayvalık yeme-içme kültürü ve bitki örtüsü, bu coğrafyada yaşayan insanların yaşam biçimleri, ilham kaynağı olacaktır. Beden, moda ve kıyafet arasındaki ilişki taze sebzeler, bitkiler ve meyvelerle ifade edilmeye çalışılacak. Her katılımcının bedenleri üzerine, önceden tanımlanan renklerden seçeceği sebze, bitki veya yiyeceklerle çeşitli aksesuarlar ve giysiler üretilecek.

Bu çalışmada atölye katılımcıları aynı zamanda profesyonel bir moda çekiminin modelleri ünlü moda fotoğrafçısı Nurhan Artar’ın kamerasına poz verecekler. Bu fotoğraflar büyük boy baskılarla galerimizde sergilenecek.

21 Mayıs Cumartesi

Destek Tasarım Akademisi

Atatürk Bulvarı, no:302 Ayvalık

TINDERSTICKS – Konser

Tindersticks, yeni albümü The Waiting Room’un turnesi kapsamında, 27 Mayıs 2016’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahne alacak. Tindersticks, ilki İstanbul’da olmak üzere bir dizi konser verecek. Sinema gösterimlerini anımsatacak bu konserlerde müzik, esinlendiği görüntülerle buluşacak. Denis’nin beş filmi de 30. İstanbul Film Festivali programı kapsamında yeniden izleyicinin karşısına çıkacak.

ZORLU PSM,  27 Mayıs, 21.00

45/60/75/85/100 TL

PARKFEST – Festival

Azealia Banks, Riff Cohen, Jain, Hey Douglas ve Gökçe Kılınçer’in sahne alacağı, tüm güne yayılacak sanat, tasarım, atölye çalışmalarından oluşacak içeriği ve butik dükkânların yer alacağı  özel tasarlanan yeme-içme pazarıyla  deneyim alanına dönüşerek bir müzik festivalinden çok daha fazlasını sunacak festival, bugüne kadar alışılagelmiş standartların bir adım daha ötesinde olmayı ve kesintisiz eğlenceyi vaat ediyor. %100 Music Presents: Parkfest’in biletleri tüm Biletix satış noktalarından ve  www.biletix.com üzerinden satın alınabilir.

 SÜPER FANTASTİK- Sergi

Aralarında Cengiz Üstün, Bülent Üstün ve Murat Kalkavan’ın da bulunduğu 15 illüstratör bir araya gelerek fantastik Türk sinemasının üzerimizde bıraktığı izlerle ilgili illüstrasyonlar ortaya çıkardılar. BLAB’ın desteğiyle hazırlanan Süper Fantastik!, 7 – 28 Mayıs arasında Tight Aggressive’de yer alacak. Açılış akşamı ise The Away Days konseri gerçekleşecek.

Süper Fantastik!’in Facebook etkinliğine buradan ulaşabilirsiniz.

Sergide yer alacak sanatçılar;

Betül Yılmaz, Bülent Gültek, Bülent Üstün, Büşra Üzgün, Can Büyükmehmet, Caner Atakul, Cengiz Üstün, Ece Ağırtmış, Elif Demir, Felat Delibalta, Mert Tugen, Murat Kalkavan, Selin Arısoy, Selin Çınar ve Tamer Demiralp.

ŞENER ÖZMEN ‘FİLTRESİZ – Sergi

Şener Özmen’in “Filtresiz” başlıklı kişisel sergisi 30 Mart–15 Mayıs tarihleri arasında Arter’de yer alıyor. “Tanınma” kavramını ve sanatçının tanınma süreçlerini takiben ortaya çıkan bireysel “talep ve arzuları”nı ele alan sergi, sanatçının yaşadığı bölgeye özgü, geleneksel bir dış mekân platformu olan “taht”ı anıştıran yapılar etrafında şekilleniyor. Bu işler sergide arzuları yeniden yaşamak ya da yeni anılar yaratmak için birer düzlem işlevi görüyor. Bu sergiyi kaçırmamız için son 2 gün.

Küratör: Süreyyya Evren

ARTER 30 Mart – 15 Mayıs ÜCRETSİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish