5R- Guillermo Del Toro’nun Yakın Gelecekteki Projeleri

Korku ve fantastik türünün yaratıcı senaristi, yapımcı ve dahi yönetmeni Guillermo Del Toro, ikinci sezonu yayınlanan The Strain ile hem izleyiciyi hem yapımcı ve yayıncıyı memnun etmiş görünüyor. Fantastik dünyaları seven, hayal gücü geniş ve masalları gerçeğe çeviren Del Toro kısa vadede müzikalden animasyona yepyeni projelerle yine gündemde olacak. Bunlardan beşini sizin için aşağıda sıraladık.

Pinokyo

Fantastik, Animasyon

guillermo del toro pinocchio ile ilgili görsel sonucu

En bilinen çocuk masallarından biri olan Pinokyo’nun karanlık bir versiyonu olacak animasyonun yönetmenleri Guillermo del Toro ve Mark Gustafson. Vizyon tarihi henüz belli olmayan projenin yazar kadrosunda da Del Toro’nun adı var.

Trollhunters  (2016)

Animasyon TV Serisi

guillermo del toro Trollhunters ile ilgili görsel sonucu

Guillermo Del Toro, DreamWorks Animation ortaklığıyla Netflix için yeni bir animasyon serisine imza atıyor. 2010 yılından bu yana hazırlıkları süren Trollhunters‘ta, Arcadia isimli hayali şehrin altında yeni ve fantastik bir dünya keşfeden ve burada maceraya atılan iki arkadaşın hikâyesini konu ediliyor. Proje, uzun yıllardır Del Toro’nun gündemindeydi. 2010 yılında verdiği bir röportajda “Çocuklara hitap eden ama korku filmleri estetiğini kullanan bir animasyon serisi yapmak istiyorum” diyen Guillermo Del Toro bunun sinyalini vermişti.

The Shape of Water (2017)

Fantastik Drama

guillermo del toro The shape of water ile ilgili görsel sonucu

Amerika’da, Soğuk Savaş döneminde geçen hikâye, gizemli ve sihirli bir yolculuğu ele alıyor.  Sally Hawkins, Michael Shannon ve Richard Jenkins isimlerin yer aldığı projede,  Doug Jones (Crimson Peak), Michael Stuhlbarg (Steve Jobs) ve Octavia Spencerg gibi isimlerin de kadroya eklendiği duyuruldu. Guillermo del Toro filmin senaryosunu Game of Thrones ve Divergent gibi çalışmalarda imzası olan Vanessa Taylor ile birlikte yazdı.

Pacific Rim: Maelstrom (2018)

Aksiyon, Bilimkurgu. Yapımcı, senarist

Pacific Rim: Maelstrom ile ilgili görsel sonucu

Pasific Rim’in devam filmi. Başrol John Boyega’da olacak. Idris Elba’nın oynadığı Stacker karakterinin oğlunu canlandıracak. İmin çekimlerine Kasım ayında Avustralya’da başlanacak ve  oyuncu kadrosunda ise Scott Eastwood, Ron Perlman, John Boyega ve Max Martini var.  Del Toro yönetmenlik koltuğu ise Steven S. DeKnight’a devretse de filmin hem yazar kadrosunda yer alıyor hem de yapımcı olarak adını yazdırıyor.

Pan’ın Labirenti

Müzikal

pan's labyrinth musical del toro ile ilgili görsel sonucu

Evet, yanlış okumadınız, Del Toro bir müzikale hazırlanıyor ve Temmuz ayında verdiği bir röportajda konuyla ilgili soruya cevaben, oyun için Londra’da Robert Fox ve Paul Williams ve Gustavo Santaolalla’ya dört yıldır çalıştıklarını, yıllar içinde liberettolar geliştirdiklerini, birçok şarkı yazdıklarını bir birkaç ay içinde ilginç duyuruları olacağını, söyledi. Merakla bekliyoruz.

 

 

What's your reaction?

tr_TRTurkish