5R – Avrupa’da Ziyaret Etmek İsteyeceğiniz 5 Gezi Fotoğrafçılığı Destinasyonu

Avrupa’da oradan oraya gideceğiniz uzun bir seyahat ömür boyu unutmayacağınız bir maceradır. İster Roma ve Londra’nın tarihi rotaları arasında yürüyün, ister Avrupa’nın ilk su altı müzesine tanıklık ederek Kanarya Adaları’nda derinlere dalın ya da Amsterdam’ın kentsel manzarasında gezinin, Avrupa daima keşfetmeye değer.

Amatör ya da profesyonel, becerikli fotoğrafçılar, düzinelerce muhteşem manzara fotoğrafıyla Avrupa’nın her yerinden güzel görüntülerle bizleri buluşturuyor. Bu yüzden tonlarca çarpıcı manzaranın, manzaranın ve çok daha fazlasının tadını çıkarmaya hazır olun. En güzel seyahat fotoğrafçılığı destinasyonlarının verilen listesine göz atın:

Stockholm, İsveç

Dünyada seyahat etmek için en güvenli yerlerden biri Stockholm olarak kabul edilir. Bu rüya gibi şehride zengin tarihi ve modern tasarımıyla herkes için bir şeyler var. Stockholm’de tek başına, bağımsız olarak dolaşmak keyiflidir. Turistleri karşılama konusunda İsveçliler son derece cömert ve kibardır. Djursgarden ve Gamla Stan Old Town gibi önemli noktaları keşfetmek, bazı çarpıcı görüntülere sahip parklar ve patikalarda dolaşmak da rahatlatıcıdır. Etrafınızdaki pitoresk görüntüler, maceralarınızın hikayesini fotoğraflar aracılığıyla anlatmak için mükemmeldir.

Swans on the lake
@ Pixabay

Oia, Yunanistan

Santorini’de bulunan bu ada, tüm yıl boyunca mükemmel bir havaya sahiptir. Kale kalıntılarını ziyaret edebilir, yelken açabilir ve her yerde bulunan göz alıcı beyaz yapıları fotoğraflayabilirsiniz. Havası kasvetten uzak bu yer, size her gün her saat yazlık fotoğraflar çekmeniz için birçok fırsat verecektir. Oia’nın öne çıkan özelliği, tüm Santorini’de gün batımının en unutulmaz noktası oluşudur. Gün batımının en güzel görüntüsü, Oia evlerinin fonunda Amoudi Körfezi üzerindedir. En iyi açı, Kale’nin körfeze bakan duvarında oturarak elde edilir.

Oia, Greece
@ Pixabay

Porto, Portekiz

Lizbon, sakin plajlarıyla tatiller için popüler bir yerdir. Rio Douro’nun kuzeyinde bulunan Porto, popüler seyahat fotoğrafçılığı destinasyonlarından biridir ve bazı etkileyici plajlar ve çok sayıda bar, alışveriş rotası ve gece kulüpleriyle doludur. Bu heyecan verici destinasyonlar arasında birkaç golf kulübü ve diğer ilginç spor merkezleri de bulunmaktadır. Fotoğraf da çekebileceğiniz bir hafta sonu tatili arıyorsanız, Porto aklınıza gelmesi gereken ilk seçeneklerden biridir. Boyalı evler ve kartpostal gibi tarihi mekanlar, modern ve ortaçağ özelliklerinin mükemmel bir mimari karışımını temsil eder.

Porto, Portugal
@ Pixabay

Floransa, İtalya

Floransa’nın hangi köşesine giderseniz gidin fotoğrafını çekmeye değer bir şeyin bulursunuz. Dolayısıyla, seyahat planınızda İtalya’nın olması son derece doğaldır. Yirminin üzerinde tarihi yürüyüş alanı, 150 yemek mekânı, 100 müzesi ve 15 tam günlük turuyla bu şehir her türden insana açıktır. Şehir, kültürü, Rönesans sanatı, mimarisi ve anıtlarıyla tanınır. Ayrıca Palazzo Pitti ve Uffizi Galerisi gibi çok sayıda müze ve sanat galerisine ev sahipliği yapmakta ve hala sanat, kültür ve politika alanlarında etki yaratmaktadır.

Florence, Italy
@ Pixabay

Budapeşte, Macaristan

Avrupa’nın Orta kesiminde yer alan Macaristan olağanüstü güzel doğası ve manzaralarıyla ünlüdür. Ortaçağ dönemi kaleleri her zaman dünyanın dört bir yanından turistleri çeker. Dünyanın en güzel parlamento binalarından birine sahiptir ve burası Avrupa’daki en iyi fotoğraf noktalarından biridir. Ayrıca Budapeşte’de muhteşem Buda Kalesi, Zincir Köprü ve Balıkçılar Tabyasını da seveceksiniz.

Budapest, Hungary
@ Pixabay

K

What's your reaction?

tr_TRTurkish