İdil Ateş’in İlk EP’si “FANTASMA” Yayında

Alternatif sahnenin genç ve dikkat çekici isimlerinden İdil Ateş’in üç şarkıdan oluşan ilk EP’si “Fantasma”nın tamamı Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında!

Geçtiğimiz aylarda yayımladığı altı farklı teklisiyle müziğinin farklı uçlarını dinleyicileriyle paylaşan sanatçı ve söz yazarı İdil Ateş, müzikal deneyimlerini birleştirerek “Fantasma” adlı üç şarkılık ilk EP’sini yayımladı.

“Nehir”, “Kör” ve “Sanrı” isimli üç şarkıdan oluşan EP’de sanatçının hayatından izlere rastlamak mümkün. EP’nin ilk teklisi “Nehir”, bizi mitolojik bir evrene taşıyarak Yunan mitolojisinde Psyhke ve Eros’un hikayesini anlatmıştı.

EP’nin diğer iki şarkısı “Kör” ve “Sanrı”da ise İdil Ateş’in diskografisinde gördüğümüz hikâye anlatıcılığı, özenle hazırlanmış besteler eşliğinde devam ediyor. İdil Ateş, “Fantasma”nın üretim yolculuğunda bestelerin üretimi ve prodüksiyon sürecinde Yiğit Keven ile birlikte çalışıyor.

Sanatçı “Kör” parçasında bossa nova esintilerinin ağırlıkta olduğu bir altyapı ile hikâye anlatıcılığına devam ediyor ve daha önceki şarkılarında yaptığı gibi “Kör”de de duygusal dünyasına dair bir keşfe çıkıyor. “Kör”, sakin altyapısı ve his yüklü sözleri ile güneşin battığı andaki sakinliğe sahip olan bir şarkı oluyor.

“Sanrı”, sanatçının çok sevdiği bir yakınıyla hislerini paylaştığı bir şarkı. Sanrı aracılığıyla bir yardım eli uzatan İdil Ateş, bu parçasında da sözü ve müziği kendi hayatındaki deneyimlerini kullanarak oluşturuyor.

EP’den “Kör” şarkısına Berkay Öktem yönetmenliğinde, SumoHub stüdyosunda çekilen video klibi ise 3 Eylül 2022 saat 22.00’de İdil Ateş’in YouTube kanalından yayınlanacak.

“Fantasma”nın görsel dünyası, Merjek Kreatif imzası taşırken EP’nin kapak tasarımı Berkay Öktem’e, Nehir fotoğrafları Mert Gider’e, Sanrı ve Kör’ün fotoğrafları ise Ahmet Emre Saka’ya ait.

İdil Ateş’in üç parçadan oluşan ilk EP’si Fantasma, Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında!

tr_TRTurkish