4K ve UHD restorasyonlu The Godfather sinemalarda olacak

50. Yıla Özel Restore Edilen ‘The Godfather’dan Fragman Yayınlandı

Paramount Pictures, Francis Ford Coppola’nın kült “The Godfather” filminin 50. yılı için 24 Şubat’ta Dolby Cinema ve AMC sinemalara, 22 Mart’ta ise 4K Ultra HD ve dijital olarak ekranlara geleceğini duyurdu. Paramount, Coppola’nın yönetmenliğinde restore edilmiş versiyon için yeni bir fragman yayınladı. Restorasyon, 4 bin saatlik leke ve yırtık onarımı, orijinal mono rayların bin saatlik renk düzeltmesini ve restorasyonunu içeriyor.

Mario Puzo’nun romanının 1972’de yayınlanan Oscar ödüllü film uyarlaması, Vito Corleone (Marlon Brando) idaresindeki Corleone Ailesi’nin yükselişini ve düşüşünü ve en küçük oğlu Michael’ın (Al Pacino) aileden uzak duran bir karakterken, acımasız mafya patronuna dönüşümünü anlatan bir üçlemedir.

James Caan, Richard Castellano, Robert Duvall, Sterling Hayden, John Marley, Richard Conte ve Diane Keaton da başrolde. Coppola, “Yaratıcılık hayatımın ilk üçte birini kesinlikle tanımlayan ‘The Godfather’ ile gurur duyuyorum.” dedi.

Paramount Archives kıdemli başkan yardımcısı Andrea Kalas, “Bu filmleri restore etme konusunda ayrıcalıklı hissettik ve onlar üzerinde çalıştığımız her gün bir miktar huşu içindeydik. Mükemmel sinematografi, müzik, prodüksiyon tasarımı, kostüm tasarımı, kurgu, performanslar ve tabii ki senaryo yazımı ve yönetmenliğin, nasıl ünlü hale geldiğine ilk elden tanık olduk. Tüm film yapımcılarının olağanüstü çalışmalarını onurlandırmak bizim taahhüdümüzdü.” dedi.

Coppola ayrıca, “Bu dönüm noktasını Paramount’u onlarca yıldır seven harika hayranlar, bugün hala geçerli bulan genç nesiller ve onu ilk kez keşfedecek olanlarla birlikte kutlamak da memnuniyet verici.” dedi. “The Godfather” sınırlı bir süre için yalnızca Dolby Sinema’da, ABD’deki AMC Theater’da ve dünyanın dört bir yanındaki uluslararası bölgelerde gösterilecek. Türkiye için henüz bir açıklama yok. 

beyazperde.com

tr_TRTurkish