2018 Şirin Tekeli Araştırma Ödülü’nü kazananlar açıklandı

Şirin Tekeli Araştırma Ödülü’nü kazananlar açıklandı, akademisyenlere ödülleri teslim edildi.

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Merkezi’nin (SU Gender) Şirin Tekeli adına düzenlediği Şirin Tekeli Araştırma Ödülü 2018 sonuçları açıklandı.

Türkiye’de toplumsal cinsiyet odaklı araştırmaları desteklemeyi ve teşvik etmeyi amaçlayan ödül, akademisyenlerin oldu.

Ödüller Karaköy’de bulunan Minerva Palas’ta sahiplerine verildi.

2018 Araştırma ödülü akademisyenler Merve Kutuk, Petek Onur ve Caner Hazar’a verildi. 2018 Araştırma teşvik ödülleri ise Nazife Koşukoğlu, Cemile Gizem Dinçer, Bermal Küçük, Rüya Telli, Burcu Bakö, Cansu Tekin, Elifcan Çelebi’nin oldu.

2017 ödülleri teslim edildi

Törende Şirin Tekeli 2017 Araştırma ödülleri ile araştırma teşvik ödülleri de sahiplerine verildi.

2017 Araştırma ödülleri Demet Bolat, Ezgi Burgan ve Aylin Demir’e,  2017 araştırma teşvik ödülleri de Fatih Altuğ, Coşku Çelik, Ecehan Balta, Sezen Çilengir, Arzu İnan, Rüya Telli, Özgür Sevgi Göral, İclal Ayşe Küçükkırca, Yıldız İpek Mehmetoğlu, Gözde Orhan ve Yonca Güneş Yücel’e verildi.

Şirin Tekeli Araştırma Ödülü

Ödül, Türkiye’de toplumsal cinsiyet odaklı araştırmaları desteklemek ve teşvik etmek amacıyla düzenleniyor. Doktora öğrencileri ile doktora derecesini tamamlamasının üzerinden en fazla 15 yıl geçmiş tüm araştırmacılara açık. Gönderilen araştırma önerileri, üniversiteler arası bir seçici kurul tarafından uluslararası akademik kriterler temel alınarak değerlendiriliyor. 2017 Seçici Kurulu Yeşim Arat, Fatmagül Berktay, Sibel Irzık, Deniz Kandiyoti ve Ayşe Öncü’den oluşmuştu.

gazetekarinca

What's your reaction?

tr_TRTurkish