2000’ler New York Rock Sahnesine Dalış Yapan Belgesel “Meet Me in the Bathroom”dan Yeni Görüntüler

2000’li yılların başındaki New York müzik sahnesinin tarihini anlatan belgesel film “Meet Me in the Toilet”den yeni bir tanıtım videosu paylaşıldı.

Film, Lizzy Goodman’ın aynı adlı 2017 tarihli kitabına dayanıyor ve The Strokes, The Moldy Peaches, LCD Soundsystem, Yeah Yeah Yeahs, Interpol, TV on the Radio ve daha birçok grubun daha önce hiç görülmemiş görüntülerini içeriyor. 11 Eylül’ün arka planında geçen belgesel, yeni bir neslin New York City için dünya çapında yankılanan bir müzikal yeniden doğuşu nasıl başlattığını anlatıyor.

Film dağıtım şirketi Utopia, belgeselden yeni görüntüler paylaştı. Klipte, New Yorklu garage rock grubu Moldy Peaches’dan Kimya Dawson ve Adam Green’in Julian Casablancas ve The Strokes ile ilk karşılaşmasını izliyoruz.

“Meet Me in the Toilet”in yönetmenliğini Dylan Southern ve Will Lovelace yapıyor. Ocak ayında Sundance Film Festivali’nde gösterime giren film, 4 Kasım’da New York ve Los Angeles’ta vizyona girecek, ardından ABD çapında yalnızca 8 Kasım’da bir gece gösterilecek. Film 25 Kasım’dan itibaren Showtime’da yayımlanmaya başlayacak.

What's your reaction?

tr_TRTurkish