20. Yılında Mor ve Ötesi Sürprizlerle Geliyor

İlk albümünü 1996 yılında çıkaran mor ve ötesi, 20. yılını sürprizlerle kutlamaya devam ediyor. Grubun 20. yılı için özel olarak hazırlanan box setlerin ilki bugün müzikseverlerle buluşuyor.

mvo Kayitlar Kapak.jpg görüntüleniyor

Rock müziğin en önemli gruplarından mor ve ötesi, 20. yılı için özel olarak hazırlanan arşivlik box setlerin ilkini bugün DMC etiketiyle yayımladı. Mayıs ayında çıkardıkları “Anlatamıyorum” single’ının ardından bu kez de “Kayıtlar 1996-2004” adını taşıyan ilk box set raflardaki yerini aldı. Grubun 20 yıllık müzikal geçmişinin ilk yarısını  yansıtan bu box setin devamı da önümüzdeki aylarda gelecek.

Kayıtlar 1996-2004: https://itun.es/tr/sh6efb

Bugün çıkan 5 CD’lik ilk kutuda grubun ilk 4 albümü ve son teklisi “Anlatamıyorum” yer alırken, “Şehir”, “Bırak Zaman Aksın” ve “Gül Kendine” albümleri ise ilk defa remastered olarak dinleyiciyle buluşuyor.

Bu derlemenin ikincisi olan ve yeni bir tekli de içeren “Kayıtlar 2005-2016” Kasım ayında müzikseverlerle buluşacak.

Grubun 20 yıllık külliyatıyla birlikte tüm şarkı sözlerinin, hiç yayımlanmamış görsellerin ve bazı özel sürprizlerin yer alacağı 8 CD’lik üçüncü kutu ise Aralık ayında sınırlı sayıda basılacak.

Her üç kutunun görsel tasarımını da yenilikçi yaklaşımıyla her geçen gün adını daha çok duyuran genç sanatçı Hüseyin Sandık üstlendi.

What's your reaction?

tr_TRTurkish