13’üncü Mobile Film Festival için film çağrısı başladı

Bu sene 13’üncüsü düzenlenen ‘Mobile Film Festivali’ katılımcılarını bekliyor. Festivale www.mobilefilmfestival.com internet sitesi üzerinden filmlerinizi yollayarak katılabilirsiniz. Son başvuru tarihi 9 Ocak 2018.

Mobile Film Festivali Nedir?

Uluslararası online bir kısa film festivalidir. Festival 13 yıldır koruduğu, bir prensip üzerinden yola çıkıyor : 1 cep telefonu, 1 dakika, 1 film.” İstediğiniz filmi, dilediğiniz şekilde çekebilirsiniz : Tek planlı, kurgulanmış, duraksamalı canlandırma (stop-motion), özel efektli. Harici ses kayıt cihazları ya da cep telefonu aracılığıyla ses kaydı yapabilirsiniz.

* Filmlerde kullanılan müziklerin tümü telif hakkı olmayan müziklerden oluşmalıdır.

Ekonomik güçlükleri ortadan kaldırmayı ve herkese erişilebilirlik sağlamayı amaçlayan bu festivale, cep telefonuyla çekilen bir dakikalık kısa filmlerle başvurulabiliyor ve katılım ücretsiz. Her katılımcı istediği sayıda film yollayabiliyor. Festivalin diğer bir amacı genç yetenekleri keşfedip bursla ödüllendirmek.

Festival jürisi yönetmen, oyuncu ve sinema endüstrisi profesyonellerinden oluşuyor.

Burslar ve ödüller

Ödüller şöyle:

Bir adet 66 bin TL değerinde, Uluslararası Büyük Ödül: Amacı deneyimli bir prodüktörle birlikte kazananın film çekimine bütçe sağlamak.

İki adet 13 bin TL değerinde senaryo ve sahneleme ödülleri: Kazananlara senaryo yazımı rezidansı sağlanacak.

Bu dört ödül dışında, en iyi kadın ve en iyi erkek oyuncu ödülleri, yine festival jürisi tarafından verilecek. Jüri dışında verilen ödüller ise İzleyici, Senscritique ve Digital Jüri.

Detayli bilgi için: Facebook/MobileFilmFestival, Instagram/mobilefilmfest/, Twitter/mobilefilmfest

 

tr_TRTurkish