13 Yaşındaki Fotoğrafçı Kanada Yaban Hayatı Portreleri Ödülünü Kazandı

13 yaşındaki Josiah Launstein, babası John tarafından başlatılan vahşi yaşam fotoğrafçılığı geleneğini sürdürüyor. Geçen yıl, Yılın Genç Açıkhava Fotoğrafçısı seçildi ve bu ödülü iki kez kazanan ilk fotoğrafçı oldu. Ödüle ilk ulaştığı 2015 yılında ise ödülün en genç kazananıydı.

Son olarak Kanada Yaban Hayatı Portreleri ödülünü de kazanan Josiah Launstein, zaten başarılı bir vahşi yaşam fotoğrafçısı ve çalışmalarıyla birçok uluslararası ödül kazandı.

Aşağıda onun fotoğraflarından bazılarına göz gezdirebilirsiniz.

kapak fotoğrafı: ‘First Snow“ Genç bir Kızıl Tilki, Rocky Dağları’ndaki bir bahar kar yağışı sonrası dışarıdaki dünyayı deneyimliyor.

Josiah Launstein - Wildlife Photography

Rockies’deki evinin yakınında, baharda gerçekleşen bir kar fırtınasında büyükannesini fotoğraflayan Josiah.

Josiah Launstein Young Outdoor Photographer of the Year teen photographer

‘Ridgeline Sentinel ‘Sierra Nevada Bighorn Koyunu, Kanada’nın British Columbia kentindeki Tranquille Ekolojik Koruma Alanı’nda bir fırtınanın ardından, vadiyi incelemek için bir tepenin üzerinde duruyor. Josiah’ın bu fotoğrafı, Yılın 2017 Uluslararası Açıkhava Fotoğrafı seçildi.

Josiah Launstein Photo of a Pika

“Winter is Coming” Pikalar, kış için yiyecek toplamaya hiç ara vermez ve bu hayvanlar tehlike durumlarında ıslık gibi bir ses çıkararak uyarıda bulunur. Bunu yaparken son derece sevimli olmayı de elden bırakmazlar.

Josiah Launstein wildlife photography

‘Elk Battle“ İki genç Kanada Geyiği, Rocky Dağları’ndaki yıllık yolları boyunca savaşma becerilerini kullanırlar. 

Josiah Launstein bird photography

‘Little Hunter’ Bir erkek Kuzey Cüce Baykuşu, bir av keşif esnasında bir sedir dalı üzerinde tünemiş, fotoğrafçının deklanşör sesi sesine dönüp bakar. Güneybatı British Columbia, Fraser Vadisi’nde fotoğraflandı.

Josiah Launstein Canadian wildlife photographer

‘Bighorn Battle’ 2014, Yılın Genç Açıkhava Fotoğrafçısı ödülü

Josiah Launstein bird photography

2015 Yılı Yaban Hayatı Fotoğrafçılığı dalında ödül kazanan fotoğraf. 

Josiah Launstein nature photography

Raindrops’ 2017’de Yılın Yaban Hayatı Fotoğrafçısı Ödülü.

Josiah Launstein young wildlife photographer

“The Eye’ Rocky Dağlarında bir büyük boynuzlu ram, yıllık çiftleşme zamanı başlangıcında, Flehmen tepkisi olarak bilinen, dudağını yukarı bükme hareketini yapıyor. 

Josiah Launstein young wildlife photographer

‘Watching’ Genç bir puma, Alberta, Kanada’daki Waterton Lakes National Park’ta bulunan eğimli bir yamaçta rahatlarken fotoğrafçıyı izliyor.

 

mymodernmet.com

tr_TRTurkish