††† (Crosses) Yeni Albümü “Goodnight, God Bless, I Love U, Delete”i Paylaştı

Deftones şarkıcısı Chino Moreno ve prodüktör/multi-enstrümantalist Shaun Lopez’den oluşan ††† (Crosses), ikilinin dokuz yıl aradan sonra gelen ilk tam uzunluktaki albümü “Goodnight, God Bless, I Love U, Delete”i paylaştı.

Yeni albüm, ikilinin orijinal grup üyesi Chuck Doom ile yollarını ayırmasının ardından birlikte yürüttükleri stüdyo çalışmalarının bir sonucu. İkilinin Warner Records ile yapılan anlaşması 2021’in sonlarında duyurulmuş ve ardından PERMANENT.RADIANT EP’si 2022’nin sonlarında yayımlanmıştı.

Moreno’ya göre yeni albüm üzerinde çalışmaya başlamak, hayatının o dönemindeki pek çok deneyim arasında olumlu bir deneyim oldu.

Goodnight, God Bless, I Love U, Delete” üzerinde çalışmaya başladığımızda, birçok nedenden dolayı hayatıma çok daha fazla ışık girmeye başladı” diyen Moreno ekliyor, “Çok daha fazla iyimserlik var. Karanlık temalar bile daha romantik ve umutsuz bir yerden gelmiyor.”

Albümden önce “Invisible Hand”, “Light as a Feather” ve “Ghost Ride” single’ları yayımlandı. Albümün 15 şarkılık geniş parça listesinde rapçi El-P’nin “Big Youth” ve The Cure’dan Robert Smith’in “Girls Float † Boys Cry” şarkılarında konuk sanatçı olarak yer alması da dikkat çekiyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Crosses, photo credit Brian Ziff

tr_TRTurkish