Yüzüklerin Efendisi dizisinin bütçesi 1 milyar doları aşacak

Netflix ve HBO ile maddi haklara ilişkin bir teklif savaşına giren Amazon, yeni The Lord of the Rings dizisinin haklarını elde etmek için 200 milyon doların üzerinde bir anlaşma imzaladı.

Anlaşmanın beş sezonu ve ana diziye yön verecek potansiyel bir spin-off’u kapsadığı söyleniyor. En güçlü teori serinin senaryosunun The Silmarillion’dan kaleme alınacağı şeklinde; çünkü yeni projenin sinemalarda henüz gösterilmemiş olan materyali kullanacağı ve Yüzüklerin Efendisi’ndeki olaylardan öncesine gideceği söyleniyor.

Tek başına kullanım haklarına yapılan büyük yatırım bile, Amazon’un HBO’nun Game of Thrones’unun devasa başarısına ulaşma umuduyla bir risk aldığını gösteriyor. Durum buysa, Dünya’nın en büyük fantastik fenomenlerinden birine bu yatırımı yapmaları hiç de şaşırtıcı değil. The Lord of the Rings hayranlarını, rakiplerin görüntü kalitesi ve içerik standardı yüksek ve tahmini 1 milyar dolarlık yapım bütçesine sahip bir proje bekliyor.
Amazon’un yaklaşan Yüzüklerin Efendisi serisi, Game of Thrones ile yarışmak ve son zamanlarda bir Star Wars televizyon dizisi yapmak için niyetlerini açıklayan Disney’le rekabet etmek için girişilen bir proje. Rekabet ruhunun yüksek bir standardı dalgası yaratacağı umut edilebilir ancak korkulan, işin aceleye getirilmesi.

geekireland.com

tr_TRTurkish