Yeni Biyografik Filmde Michael Jackson’ı Canlandıran Yeğeni Jaafar’a İlk Bakış

Michael Jackson’ın yeğeni Jaafar’ın yakında gösterime girecek biyografik film Michael’da merhum şarkıcıyı canlandırdığı ilk fotoğraf paylaşıldı.

Aşağıda görebileceğiniz fotoğrafta Jaafar, 1992-93 yılları arasındaki Dangerous Tour sırasında Jackson olarak sahne alıyor.

Yapımcı Graham King, Variety aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Jaafar’ın her bakışı, her notası, her dans hareketi Michael’ın ta kendisi,” diyor ve ekliyor, “Michael’ı başka hiçbir aktörün yapamayacağı şekilde canlandırıyor.”

Jaafar ve dokuz yaşındaki Juliano Krue Valdi, gelecek biyografik filmde Michael Jackson’un sırasıyla yetişkin ve çocuk versiyonlarını canlandıracaklar.

Colman Domingo da kısa bir süre önce Michael Jackson’ın babası Joe Jackson rolünü üstlendi.

Domingo daha önce rolüyle ilgili şunları söylemişti: “Bunu Jaafar ile yapmak heyecan verici. Jermaine Jackson’ın oğlu Michael’ı canlandırıyor ve nefes kesici biri ve bence yapımcı Graham King inanılmaz bir oyuncu kadrosu oluşturmuş.”

“Efsanevi Michael Jackson’ın hem karmaşık ruhunu hem de küresel bir ikon olarak müzik ve kültür üzerindeki etkisini araştıran bir filmin parçası olmaktan heyecan duyuyorum. Joe Jackson’da canlandıracağım zengin, karmaşık ve kusurlu bir karaktere sahip olduğum için şanslı olmakla kalmıyorum, aynı zamanda Jaafar’ın inanılmaz dönüşümünü ön sıradan izleyebiliyorum.”

Michael, yapım şirketi Lionsgate’e göre 18 Nisan 2025’te Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona girecek. İngiltere vizyon tarihi henüz açıklanmadı

Filmin yönetmenliğini Training Day, The Equalizer ve Brooklyn’s Finest gibi filmlerle tanınan Antoine Fuqua üstlenecek. Filmin senaryosunu da daha önce Gladiator, The Aviator, Skyfall ve Spectre filmlerinde çalışmış olan John Logan kaleme aldı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Jaafar Jackson as Michael Jackson in ‘Michael’ CREDIT: Kevin Mazur/Lionsgate

Nme.com

tr_TRTurkish