Yellowstone Milli Parkı’nda yaşanan gerçek bir olayı Anlatan “Kurtların Dönüşü” çıktı

Yellowstone Milli Parkı çok sessizdi. Kuşlar ötmez oldu. Bitki örtüsü seyrekleşti. Ağaçlar büyüyüp gelişemedi; hepsi âdeta gökyüzüne küstü. Doğa, hastalanmış gibiydi. Ama her şey adım adım değişiyordu…

Yetmiş yıllık yokluklarının ardından gri kurtlar Yellowstone Milli Parkı’nın ekosistemine geri getirildi. Ait oldukları yere dönmeleriyle birlikte, parkın doğasında muazzam bir değişim gerçekleşti. Bu kitabın sayfalarını çevirdikçe, zincirleme gelişen şaşırtıcı olaylar eşliğinde milli parkın genel görünümünün ve burada yaşayan tüm hayvanlarla birlikte ekosistemin dönüşümüne tanık olacaksınız.

Kurtların Dönüşü, doğal dünyamızın eşsiz karmaşıklığını ve bir ekosistemin içindeki bağlantıların gücünü gözler önüne seren, olağanüstü bir örnek.

En İyi 8-12 Yaş Çocuk Kitabı, Kirkus Reviews-2020
Yılın En İyi Çocuk Kitabı, New York Halk Kütüphanesi-2020

Yazan: Jude Isabella 

Resimleyen: Kim Smith 

Çeviren: Sima Özkan

Yaş aralığı: 10 yaş ve üzeri

Sayfa sayısı: 44 sayfa – Sert kapak

Boyut: 22 cm x 28,5 cm

Baskı yılı: 2022

ISBN: 9786057112514

Jude Isabella 

Büyük küçük, her yaştan okur için bilim ve çevre konularında yazıyor. Kanada’da çocuklar için yayıma hazırlanan, aylık bilimsel dergi YES dergisinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı ve şu an Hakai dergisinin baş editörü. Aynı zamanda The Red Bicycle (Kırmızı Bisiklet) kitabının yazarı. Jude, Victoria, Britanya Kolumbiyası’nda yaşıyor. Kurtları izlemek için Yellowstone Milli Parkı’nı ziyaret etmek, gerçekleşen en büyük hayali oldu.

Kim Smith 

Çok satan sayısız çocuk kitabının çizeridir. Aynı zamanda çocuklar için bilgisayar oyunları, yapbozlar, animasyonlar, posterler ve dergiler için çizimler yapıyor. Köpeği Whisky ve eşiyle birlikte Calgary, Alberta’da yaşıyor. Bir gün gerçekten bir kurt gibi ulumayı ve bir kurdun da ona geri ulumasını umut ediyor.

Sima Özkan 

Çocuk kitapları yazarı, çevirmeni ve editörü. Her yaştan çocuklarla komposttan iklim krizine, nesli tehlike altındaki canlılardan sıfır atık ve bahçeciliğe kadar pek çok konuda doğa dostu atölye çalışmaları yürütüyor. En iyi arkadaşları solucanlar. Çevirdiği ve yazdığı her kitapla gezegenimiz Dünya’ya daha sıkı sarıldığına inanıyor.

MEAV Yayıncılık- www.meav.com.tr   instagram.com/meavyayincilik                  facebook.com/meavyayincilik

What's your reaction?

tr_TRTurkish