The Rolling Stones ve Jimmy Page’den Gün Yüzüne Çıkmamış Bir Kayıt “Scarlet”

The Rolling Stones bu ayın başlarında, “Goat’s Head Soup” box setinin ayrıntılarını paylaştığında, en heyecan verici unsurlardan biri, Jimmy Page ile “Scarlet” adıyla kaydedilen ve daha önce yayımlanmamış bir şarkının varlığı olmuştu.

Set, 4 Eylül’de dinleyiciyle buluşuyor ancak grup merakla beklenen parçayı yayımladı.

Şarkı, Ekim 1974’te Keith Richards ve Jimmy Page’in gitarda Traffic’den Ric Grech’in ise bas gitarda yer aldığı oturumda kaydedilmiş.

Keith Richards o günle ilgili olarak, Led Zeppelin’in kayıt oturumundan sonraki rezervasyonun kendilerine ait olduğunu ve onlar ayrılırlarken Jimmy’nin kalmaya karar verdiğini hatırladığını söylüyor.

Mick Jagger ise Ronnie’nin bodrum katındaki stüdyosunda Jimmy ve Keith ile takıldıklarını hatırladığını ve harika bir oturum olduğunu belirtiyor.

Goat’s Head Soup’un yeni baskısında, daha önce piyasaya sürülmemiş “Criss Cross” ve “All the Rage” parçalarının yanı sıra nadir demolar, alternatif çekimler ve miksler ile daha önce “A Brussels Affair” adıyla yayımlanan, grubun 1973 Belçika performansından kaydedilen eksiksiz bir konser de yer alıyor.

tr_TRTurkish