Steven Wilson Gelecek Albümden Yeni Single ‘What Life Brings’i Paylaştı

Steven Wilson’ın 29 Eylül’de dinleyiciyle buluşacak yeni albümü ‘The Harmony Codex’ten yeni single ‘What Life Brings’i klibi eşliğinde paylaştı.

Wilson, “Güneşin sersemlettiği, sonbahar akustiğiyle dolu What Life Brings, Harmony Codex’in dünyasına mükemmel bir giriş noktası sunan üç buçuk dakikalık hüzünlü pastoral güzellikte zamansız bir psychedelic pop şarkısı,” diye açıklıyor.

Kuzey Londra’da evinin garajında yer alan stüdyosunda tek başına çalışan Wilson, albümdeki 10 parçayı uzun süredir stüdyoda birlikte çalıştığı Ninet Tayeb, Craig Blundell ve Adam Holzman’ın yanısıra Meat Beat Manifeto’dan Jack Dangers ve Interpol’den Sam Fogarino gibi ilk kez birlikte çalıştığı sanatçılara kadar bir dizi arkadaşının uzaktan yardımıyla bir araya getirdi. Her biri kayda kendi bireysel damgasını vurmaya davet edildi; trampetler, yaylılar ve tellilerden gönderilen örnekler Wilson’ın zaten ayrıntılı olan müzikal vizyonuna ritim ve renk kattı.

‘The Harmony Codex’, tek diskin yanı sıra Manic Street Preachers, Roland Orzabal (Tears for Fears), Mikael Åkerfeldt (Opeth), Interpol, Meat Beat Manifesto, Faultline ve Radiophonic Workshop’un alternatif versiyonlarını ve remikslerini içeren albümün 77 dakikalık bir yeniden uyarlaması olan Harmonic Distortion’ı da içeren sınırlı sayıda üç diskli delüks ciltli kitap seti olarak satışa sunulacak.

Sınırlı sayıda üretilen set ayrıca, uzun süredir görsel işbirlikçi Carl Glover tarafından tasarlanan ve ünlü sanatçı Hajo Mueller’in albümün yapımı sırasında Wilson ile yakın iş birliği içinde titizlikle yarattığı çarpıcı çalışmaları içeren 100 sayfalık özel bir ciltli kitap içeriyor.

Yeni albüm ‘The Harmony Codex’, Wilson’ın altıncı solo stüdyo albümü olan 2021 tarihli The Future Bites’ sonrası ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapıyor. ‘The Future Bites’, İngiltere Resmi Albüm Listesi’ne 4 numaradan giriş yaparak dünya çapında büyük beğeni toplamış ve Wilson’a iki Grammy Ödülü adaylığı getirmişti.

Yeni şarkı ‘What Life Brings’, daha önce paylaşılan ‘Economies Of Scale’da olduğu gibi ünlü film yapımcısı Charlie di Placido’nun yönettiği klip eşliğinde servis edildi.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Steven Wilson “The Harmony Codex” şarkı listesi:

“Inclination”

“What Life Brings”

“Economies Of Scale”

“Impossible Tightrope”

“Rock Bottom”

“Beautiful Scarecrow”

“The Harmony Codex”

“Time Is Running Out”

“Actual Brutal Facts”

“Staircase”

Bravewords.com

tr_TRTurkish