Serra Arıtürk’ün Yeni Teklisi ‘Vay Haline’ Yayında

Serra Arıtürk’ün pandeminin başında hepimiz evlerimizdeyken ve duygularımız karışıkken yazdığı “Vay Haline”, o zamanki ortak ruh halimizi yansıtırken; insanın evi olan dünyaya haksız davranışını, sebep olduğu tahribatı hatırlatarak, geçirdiğimiz bu yalnız ve endişeli dönemin belki de doğanın bize verdiği bir karşılık olabileceğini anlatıyor.

Ne bitmez imtihan insan insan olalı / Bu nasıl irtifa oysa kırık kanadı

Sanatçının 2020’de sosyal medya hesabında bir kısmını gitarıyla seslendirdiği, paylaştığı anda çok ilgi gören ve merak edilen parça, tam üç yıl sonra raftan indirilip tamamlanarak, sanatçının ilk albümünde yerini almak üzere yolculuğuna çıkıyor.

Verdiğini alıyor dünya / Bu zararı nasıl öderiz başka / Bizim diye harcadık aman / Bu çağrı duy diye, sen yarına inan

Parçanın sözü ve müziği Serra Arıtürk’e, sanatçıdan daha önce benzerini duymadığımız folk düzenlemesi ise Evren Arkman’a ait. Garaj Müzik etiketli “Vay Haline”nin prodüktörlüğünü Süheyl Atay ve Orkun Tunç üstleniyor. Şarkıya ait lyric video ile kapak çalışması ise Aslıhan Coşkun’dan.

Verdiği mesajla, duygusuyla sanatçının en evrensel çalışması sayılabilecek parçanın düzenlemesinde öne çıkan enstrümanlar akustik gitar ve Asya Üstündağ imzalı obua. Indie-folk türündeki parça; alternatif ve akustik aranjmanıyla bizi topraklarımıza yaklaştırırken, hem melodik yapısıyla hem şiirsel didaktik anlatımıyla bize sorular soruyor, unuttuklarımızı hatırlatıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish