Sattas Yeni Şarkısı “Ne Kaldı” ile Reggae Rüzgarları Estirmeyi Sürdürüyor

Kurulduğundan bu yana birbirinden güzel besteler ve performanslarla Jamaika’yı Türkiye’ye getiren Türk reggae grubu Sattas, yepyeni şarkısı “Ne Kaldı”yı GRGDN Müzik etiketiyle yayımladı.

Selim Öztürk (Yalın, Göksel, Athena) prodüktörlüğünde kaydedilen “Ne Kaldı”, grubun kariyerinde yeni bir hit olmaya aday. Parçada hiç olmadığı kadar rock tınılarına yakınlaşan ve içinde bulunduğumuz dönemin zorluklarına değinen gurup, köklerindeki reggae’den de taviz vermiyor.

“Ne Kaldı”da gruba geri vokallerde Sena Nur Gül (nam-ı diğer sosyal medyada eğlenceli kişiliğiyle bilinen müzisyen Paptircem) ve Türk müziği-yabancı rock sentezleriyle ünlü Salih Korkut Peker eşlik ediyor.

Geçtiğimiz aylarda unutulmaz Neşet Ertaş eseri “Yalan Dünya”ya kattıkları orijinal yorumlarını ve ardından “Küçük Kardeşim” teklisini yayımlayan ekip, yoluna 12 Ağustos’ta yayına girecek olan “Ne Kaldı” ile devam ediyor. Albüme doğru adım adım yaklaşırken “Ne Kaldı”nın hemen ardından İngilizce sözleriyle dikkat çekecek yeni şarkı “Slowly” de, dinleyicileriyle buluşmayı bekliyor.

Vokalde Orçun Sünear, gitarda Batuhan Kurnaz, davulda Cenk Güngör, klavyede Faruk Demir Tugayoğlu ve bas gitarda Öykü Gülata’nın yer aldığı Sattas, 2006 yılında kuruldu. Reggae müziğin Türkiye’deki en köklü ve popüler temsilcisi olan grup, 2012’de kendi adını taşıyan ilk albümleri Sattas’ı çıkardı, ardından “Bir Ben Miyim”, Duman cover’ı “Aman Aman” ve “Gene Sen” single’ı ile bu eşsiz sound’u ve kültürü ülkemizde yaymaya devam etti.

Sahnelere doymayan grup, şu anki aktifliğinin yanı sıra ülkemizde Rock’n’Coke, Zeytinli Rock Festivali ve sayısız ulusal festivalde sahne almış, yurtdışında ise Montreal Jazz Festivali, Rototom Sunsplash, Sziget gibi festivallerde başarılı performanslara imza atmıştır.

Yeni Sattas şarkısı “Ne Kaldı”, 12 Ağustos 2022’de GRGDN Müzik iş birliğiyle tüm dijital platformlarda!

tr_TRTurkish