Rusya’nın az bilinen sanat eseri parkı

Rusya’yı düşünürken akla ilk gelen yerlerden bazıları: Kremlin Sarayı, St. Petersburg’daki Hermitage Müzesi, Sibirya’daki Baykal Gölü vb. Ancak, Ruslar arasında bile daha az bilinen, inanılmaz bir köy var.

Nikola-Lenivets Köyü tam olarak Kaluga bölgesinde, Dzerzhinsky ilçesinde, Moskova’ya yaklaşık 140 mil uzaklıkta yer alıyor. Köy bir park, bir açık hava sanat sergisi ve kamp alanı. 1600 dönümün üzerindeki bu güzel alan, 30’a yakın sanat objesine ev sahipliği yapıyor. Bölgenin her tarafına eşit olarak dağıtılan eserler sayesinde bölgeyi keşfetmek kolay ve bir ya da iki gün sürüyor.

Alan, ilk bakışta, açık havada eksantrik ahşap yapıların bir sergisi gibi görünebiliyor. Aslında, bu parçaların her biri başka bir dünyaya köprü. Sadece biraz açık fikirli olup sıradan olanın dışına çıkarak bu tuhaf yapıların insanların gerçek benlikleri ve doğayla bağlantı kurması için tasarlandığını görmek mümkün. Sergi parçaları sürekli değişiyor. Herkes bir proje ile gelebiliyor ve konsepte uyuyorsa, parka yerleştirebiliyor.

http://nikola-lenivets.ru/

 

unusualplaces.org

tr_TRTurkish