Rusty Santos’un Yeni Albümü “New Wave in California” Yayında

Rusty Santos, 2022 tarihli solo albümü High Reality’nin ardından gelen yeni albümü “New Wave in California” ile huzurlarınızda.

Albüm Panda Bear, Jackie Mendoza, Psychic Twin ve Bedroom’un katkılarıyla da dikkat çekiyor.

Los Angeles’ta yaşayan bir sanatçı ve yapımcı olarak birden fazla enstrüman çalan Santos, psychedelic pop şarkılar yazarak üretimlerini sürdürüyor. Bir yapımcı olarak indie müzikte etkili olurken footwork, hip-hop, electronica ve ötesinde çalışmalar yaparak müzik sahnesinde adından söz ettiriyor.

Rusty Santos ilk olarak Animal Collective’in ünlü Sung Tongs albümünün prodüktörlüğünü yaptığında öne çıktı ve daha sonra dönüm noktası olan Person Pitch albümünde ve daha yeni albümü Buoys’da Panda Bear ile tekrar iş birliği yaptı. New York’ta psychedelia sahnesine ve yörüngelerindeki diğer sanatçılara dalarak, Dirty Projectors, Born Ruffians, Black Dice ve daha birçoklarıyla çalışarak geliştirici bir dönem geçirdi.

New York’ta yaşamaya başlamadan önce art-punk gruplarında gitar çalıp şarkı söyleyen Rusty, daha sonra elektronik müziğin olanaklarıyla tanıştı. Yeni seslere duyduğu hayranlık onu birçok türde denemeler yapmaya yöneltti. Dino d’Santiago’nun Afro-pop hiti “Nos Funana”yı birlikte yazdı, DJ Rashad’ın çığır açan dans albümü Welcome to the Chi’nin mühendisliğini ve mastering’ini yaptı ve Dawn of Midi’nin Dysnomia’sı ve Owen Pallet’in Heartland’i gibi modernist klasikleri miksledi.

Rusty Santos’un yeni albümü “New Wave in California”yı tüm d,j,tal müzik platformlarından dinleyebilirsiniz.

tr_TRTurkish