Rush Solisti ve Basçısı Geddy Lee’nin Beklenen Otobiyografik Kitabının İsmi ve Yayın Tarihi Açıklandı

Rush şarkıcı/basçısı Geddy Lee’nin, “My Effin’ Life” isimli otobiyografik kitabı 14 Kasım’da Harper Collins aracılığıyla yayımlanacak. Adı ve çıkış tarihi kısa süre önce sosyal medya hesaplarında açıklanan kitap Amazon üzerinden ön sipariş için hazır.

Lee, otobiyografisinin haberini ilk olarak Eylül 2021’de bir Instagram gönderisinde, pandemi sırasında ve grup arkadaşı Neil Peart’ın vefatının ardından kitabı yazmaya başlamak için motive olduğunu söyleyerek vermişti.

Lee o dönem “Big Beautiful Book of Bass’taki arkadaşım ve iş birlikçim Daniel Richler, Neil’in ölümünün ardından nasıl mücadele ettiğimi gördü ve gençliğinden bazı komik hikayelerle beni hüznümden çıkarmaya çalıştı, karşılığında kendi hikayemi paylaşmam için beni cesaretlendirdi” demiş ve devam etmişti, “Öyle yaptım, başta isteksizce ama sonra hatırladım, ah evet, kelimelerle güreşmeyi seviyorum. Bu, notalarla tartışmanın daha az fiziksel bir versiyonu.”

Yayınevinin açıklaması ise şöyle:

Geddy Lee, rock and roll’un en saygın basçılarından biridir. Yaklaşık 50 yıldır, ortak yazar, vokalist ve klavyeci olarak çalması ve çalışması, Kanadalı progresif rock üçlüsü Rush’ın başarı öyküsünün önemli bir parçası oldu. Burada ilk kez grubun içindeki ve dışındaki yaşamı anlatıyor.

Rush, Beatles ve Rolling Stones’tan sonraki herhangi bir rock grubundan daha fazla art arda altın ve platin albümü toplamadan, yedi Grammy adaylığı veya dünya çapındaki sayısız heyecan verici canlı performanstan çok önce Geddy Lee, büyükbabası soykırımda öldürüldükten sonra Gershon Eliezer Weinrib’di.

Lee, dönüşümü anlatırken ailesine, özellikle de sevgi dolu ebeveynlerine ve 2. Dünya Savaşı sırasında gençken yaşadıkları korkunç deneyimlere değiniyor. Çocukluğundan ve liseyi bırakmasına neden olan müzik arayışından samimi bir şekilde bahsediyor. Erken mücadelelerden sonra tüm zamanların en sevilen gruplarından biri haline gelen Rush’ın tarihini takip ediyor. Grup arkadaşları Alex Lifeson ve Neil Peart ile hayat boyu süren dostluklarının samimi hikayelerini paylaşıyor. Peart’ın yakın zamanda vefatının derinden yasını tutarken, müzik ve ötesi takıntılarını ortaya koyuyor. Bu zengin dürüstlük, mizah ve kayıp karışımı, benzersiz bir şekilde dokunaklı bir anı oluşturuyor.”

consequenc.net

tr_TRTurkish