R.E.M.’in “New Adventures in Hi-Fi” Albümünün 25. Yıl Özel Basımı Duyuruldu

R.E.M.’in 1996 tarihli albümü “New Adventures in Hi-Fi”nin 25. yıl dönümü yeni basımının 29 Ekim’de Craft Recordings aracılığıyla dinleyiciyle buluşacağı duyuruldu.

Lüks CD baskısında, yeni remaster edilmiş ses, 13 B yüzü ve nadir parçalar içeren üç disk ve albümün çıkışını tanıtan, yayımlanmamış filmi içeren bir Blu-ray yer alıyor. Blu-ray ayrıca albümden HD olarak restore edilmiş beş müzik videosu da içeriyor.

Gazeteci Mark Blackwell’in albüm hakkındaki notları, arşiv fotoğrafları ve dört orijinal grup üyesinin yanı sıra Patti Smith, Thom Yorke ve yapımcı Scott Litt’in yorumlarıyla birlikte 52 sayfalık bir ciltli kitap da setin kapsamlı içeriğinde yer alıyor. Ayrıca 2xLP versiyonuyla birlikte Blu-ray olmadan iki diskli genişletilmiş bir sürüm de mevcut.

Albüm Monster, Automatic for the People ve Out of Time”dan sonra son yıllarda yayımlanan arşiv serisinin en yeni basımı oluyor.

Ön izleme olarak ise 1997 yapımı A Life Less Ordinary filminin soundtrack’i için orijinal olarak kaydedilen “Leave” şarkısının alternatif bir versiyonunu paylaşıldı. Şarkıcı Michael Stipe yaptığı açıklamada, “Aslında bu versiyonu kayıtlı olana tercih edebilirim” diyor ve ekliyor, “Peki! tercih ettiğimi söyleyemem, sadece şarkı sözüyle farklı bir hikâye anlatıyor.”

tr_TRTurkish