Peter Gabriel Gelecek Albümü “i/o”dan Yeni Şarkı “Playing for Time”ı Paylaştı

Peter Gabriel, uzun zamandır beklenen albümü “i/o”dan çıkan üçüncü şarkı olarak bir orkestra baladı olan “Playing for Time”ı paylaştı.

Gabriel, “‘Playing For Time’ uzun süredir üzerinde çalıştığım ve canlı performanslarda sergilediğim sözsüz bir şarkı, bu yüzden bazı insanlar ona aşina olabilir. Benim için önemli bir şarkı oldu” diyor ve ekliyor, “Zaman, fanilik ve anılar ve her birimizin beynimizde saklanan anılarla dolu bir gezegene sahip olduğu fikri hakkında.”

“i/o”, Gabriel’in 23 yıl sonra orijinal materyallerden oluşan ilk albümü olurken bundan önce albümden “Panopticom” ve “The Court” isimli şarkılar paylaşılmıştı.

Bununla birlikte Gabriel on yıldan fazla bir süredir ilk solo gezisi olacak bir Kuzey Amerika turunun duyurusunu da yaptı. Gabriel yakında çıkacak albümü desteklemek için Eylül ve Ekim ayları boyunca Quebec City, Ottawa, Toronto, Montreal, Boston, Philadelphia, New York, Chicago, Vancouver, Seattle, San Francisco ve Los Angeles’ta konserler verecek.

Geçen yıl Gabriel, “Unconditional II (Race and Religion)” şarkısında Arcade Fire’a destek verdi, Brian Eno’nun küratörlüğünü yaptığı “Earth Day” isimli yardım albümüne katkıda bulundu ve bir Leonard Cohen saygı albümü için “Here It Is” şarkısını seslendirdi.

Peter Gabriel fotoğraf: Nadav Kander

tr_TRTurkish