Pearl Jam Yeni Single ‘Wreckage’ ile Yayını Öncesi Gelecek Albüm ‘Dark Matter’a Yeni Bir Bakış Daha Sunuyor

Pearl Jam, 19 Nisan Cuma günü dinleyiciyle buluşacak yeni albümü “Dark Matter”ın yayınından hemen önce yeni single “Wreckage”i paylaştı.

Grup yeni stüdyo albümleri Dark Matter’ın ön izlemesini ilk olarak şubat ortasında yapmış ve albümün isim parçasını ilk single olarak paylaşmıştı. Grubun 12. albümüne ikinci bakış ise mart sonunda “Running” ile gelmişti.

Gitarist Stone Gossard yaptığı bir açıklamada, “İlk duyduğumda bunun bir tür Ed şarkısı olduğunu düşünmem açısından muhtemelen benim için kişisel olarak en büyük yapıya sahip şarkı bu. Daha sonrasına kadar gücünün tam olarak farkında değildim” diyor ve ekliyor,

“Andrew [Watt] beni bu küçük armonik, akustik kısmı neredeyse bir Cure melodisi gibi çalmaya teşvik etti. Yeniden öğrenmek için şarkıyla birlikte çalıyorum ve canlı çalmak için gerçekten sabırsızlanıyorum. Bu gerçekten güçlü bir söz ve bence bir şeyi alıp gerçekten sınırlarını zorlayarak harika bir iş çıkardık.”

“Dark Matter”, Pearl Jam’in 2020’de yayımladığı Gigaton’ın ardından 12. stüdyo albümü olacak. Prodüktörlüğünü Andrew Watt’ın üstlendiği albüm,  Rick Rubin’in Malibu, Kaliforniya’daki Shangri-La Stüdyoları’nda üç haftalık bir sürede kaydedildi ve grubun ilham patlamasıyla birlikte çaldığı bir süreç sonucu hayata geçti.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish