Patron Broadway’in de Kralı: Bruce Springsteen “Springsteen on Broadway”

Dünya rock sahnesinin ‘patron’ lakabıyla anılan usta ismi Bruce Springsteen Broadway sahnesinde de adını unutulmazlar arasına yazdırdı.

Springsteen, E-Street Band ile The River turnesi ve otobiyografik kitabı “Born to Run” ile sonuçlanan yoğun bir 2016 yılı geçirmiş sonrasında da Ekim 2017’de Walter Kerr Tiyatrosu’nda yaşamı ve müzik kariyerinin önemli anılarına dayanarak bir gösteri gerçekleştirmeye başlamıştı.

“Springsteen on Broadway” ismiyle sahnelenen gösteri büyük başarı yakalayıp 15 Aralık 2018’e kadar sürerken Springsteen bir yıldan uzun bir süre boyunca haftada beş gün sahne alarak önemli bir performansa imza atmıştı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir duyuruyla da gösterinin konser filmi versiyonunun Netflix tarafından 16 Aralık’ta yayınlanacağı aynı zamanda da özel bir çiftli canlı albüm kaydının piyasaya sürüleceği açıklanmıştı.

Gösterinin ekranlara yansımasının yaratacağı etki bir yana geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen ve dijital platformlarca da paylaşılan albüme kulak vererek Broadway sahnesinden nasıl bir Springsteen geçtiğine tanık olmak için farklı bir deneyim dinleyiciyi bekliyor.

Hayatına dair mühim dönemlere dalan ve şarkıların hikâyelerini izleyiciyle paylaşan Springsteen’in zaman zaman mizahi yönünün çoğu kez de duygusal ve samimi tarafının yansıdığı Broadway sahnesi, patronun sade ve dokunaklı performansları eşliğinde yaşamının birçok bilinmeyenini paylaştığı önemli anları barındırıyor.

“My Hometown”, “Thunder Road”, “Born in the U.S.A.”, “Born to Run” gibi unutulmaz ve olmazsa olmaz parçaların yanı sıra Springsteen’in dinleyiciyi içine çektiği girizgâh anlarını yansıtması bakımından da farklı bir performans kaydı olarak karşımıza çıkıyor “Springsteen on Broadway”.

What's your reaction?

tr_TRTurkish