Osman Cem Gençtürk Üç Şarkılık EP’si “Arkası Yarın” ile Huzurlarınızda

Osman Cem Gençtürk’ün üç şarkıdan oluşan ilk EP’si “Arkası Yarın”, 1 Mart 2024’te tüm dijital müzik platformlarında dinleyiciyle buluştu.

Prodüksiyonunu da kendisinin yaptığı “Arkası Yarın” albümünde yer alan şarkıların müzikal yapıları birbirinden farklı olmakla birlikte, hepsinin sözleri “umut” kavramına odaklanıyor. Şarkıların tamamı, günlük hayatta ağırlığını hissettiğimiz sorunların zamanla azalacağını ve umudumuzu canlı tutmamız gerektiğini anlatıyor.

1970 yılında Bursa’da doğan Osman Cem Gençtürk, müzik ve gitarla ilk kez 1989’da üniversite yıllarında psikoloji okurken tanıştı. O tarihten itibaren müzik, profesyonel işlerinin yanında hep hayatındaydı.

23 yıl T.C. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda askeri psikolog olarak çalışıp, 2019 yılında emekli olduktan sonra müzikal üretime ve yaşantısına daha fazla ağırlık verdi. 2020 yılında Otuzbeşlik grubuyla “Otuzbeşlik Koş Yardıma” albümünü yayınladı. İlk teklisi “Bir Gün Gelir” Mayıs 2023’te, ikinci teklisi “Yeniden” Eylül 2023’te tüm dijital müzik platformlarında yayınlandı.    

Müzikal üretime ara vermeden devam etti. Üçüncü şarkısı “Arkası Yarın” da hazır olunca, söz ve besteleri kendisine ait olan ve yine kendisinin seslendirdiği bu 3 şarkıdan oluşan ilk EP’si “Arkası Yarın” 1 Mart 2024’te tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish