Nirvana ve Daha Birçok Önemli İsim 2023 Yaşam Boyu Başarı Grammy Ödülü’nü Alacak

The Recording Academy, Nirvana’nın bir yıldızlar geçidine liderlik ettiği Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün 2023 Grammy sahiplerini açıkladı.

Nile Rodgers, The Supremes ve Heart’tan Ann Wilson ve Nancy Wilson’ın yanı sıra Slick Rick, Bobby McFerrin ve Ma Rainey de bu yılın ödül sahipleri arasında yer alıyor. Ödüller, ana törenden bir gün önce, 4 Şubat’ta Wilshire Ebell Theatre’da Recording Academy’nin Özel Liyakat Ödül Töreni’nde takdim edilecek.

Bu arada Mütevelli Ödülü, müzik fotoğrafçısı Henry Diltz, caz piyanisti ve müzik eğitimcisi Ellis Marsalis ve Stax Records’un kurucusu Jim Stewart’a verilecek. Bu yılki Teknik Grammy Ödülü, Audio Engineering Society ve Auto-Tune’un yaratıcısı Dr. Andy Hildebrand’a gidecek. Sosyal Değişim için En İyi Şarkı ödülü daha sonraki bir tarihte açıklanacak.

Recording Academy CEO’su Harvey Mason Jr “Akademi, 2023 Özel Liyakat Ödüllerimizi onurlandıran sayısız tür ve zanaatı kapsayan bu çeşitli etkili müzik insanlarını kutlamaktan gurur duyuyor,” dedi ve ekledi,

Bu listedeki her içerik oluşturucu, teknikten kreatif başarılara kadar sektörümüzde bir etki yarattı ve müziğin kapsamlı topluluğunun genişliğini temsil etti.”

1992 ve 1996 yılları arasında yedi Grammy’ye aday gösterilmiş olmalarına rağmen, Nirvana’nın tek galibiyeti Kurt Cobain’in ölümünden sonra 1996’da MTV Unplugged canlı albümleriyle En İyi Alternatif Müzik Performansı dalında geldi.

2023 Grammy Ödülleri, 5 Şubat’ta Los Angeles’taki Crypto.com Arena’da verilecek ve CBS’de canlı yayımlanacak.

Consequence.net

tr_TRTurkish