Nirvana Nevermind’ın 30. Yıl Dönümü Baskısı Daha Önce Yayımlanmamış Kayıtlarla Geliyor

24 Eylül, Nirvana’nın Nevermind albümünün 30. yıl dönümü. Bu vesileyle Geffen/UMe albümün yeniden düzenlenmiş versiyonunun yanı sıra birçok yayımlanmamış canlı kaydı da içeren lüks bir yeniden baskıyı duyurdu.

12 Kasım’da piyasaya sürülecek olan Nevermind 30th Anniversary Edition, 2xCD seti, 1xLP seti ve lüks dijital indirme dahil olmak üzere çeşitli konfigürasyonlarda sunulacak. Tüm formatlar için Nevermind, orijinal yarım inç stereo analog bantlardan yüksek çözünürlüklü 192 kHz 24 bit’e yeniden düzenlendi.

Bununla birlikte, grubun konser sahnesindeki tarihi yükselişini belgeleyen dört eksiksiz konserin yer aldığı 5xCD veya 8xLP süper lüks baskı göze çarpıyor.

Bunlar, Live in Amsterdam, Netherlands (25 Kasım 1991), Live in Del Mar, California (28 Aralık 1991), Live in Melbourne, Australia For Triple J” (1 Şubat 1992) ve Live in Tokyo, Japan (19 Şubat 1992).

Her iki süper deluxe sette aynı zamanda Nirvana’nın Hollanda konserinin HD kalitesinde yeni remaster edilmiş ses ve video içeren bir Blu-ray’i bulunurken, vinil baskı A yüzünde “Endless, Nameless” ve B yüzünde “Even In His Youth”/”Anevrizma” şarkılarını içeren 7 inçlik bonus ekler mevcut.

“Nevermind” dünya çapında 30 milyondan fazla sattı ve yalnızca ABD’de 10 milyonu aşan satışlar için RIAA tarafından elmas sertifikası aldı.

tr_TRTurkish