Nick Cave & The Bad Seeds Yeni Albümü ‘Wild God’ı Albüme Adını Veren Şarkıyı Paylaşarak Duyurdu

Nick Cave & The Bad Seeds yeni albümü ‘Wild God’ ile geri dönüyor.

Nick Cave, Warren Ellis, Thomas Wydler, Martyn Casey, Jim Sclavunos, George Vjestica’dan oluşan grubun, 30 Ağustos’ta dinleyiciyle buluşacak 18. stüdyo albümünün ilk teklisi albümle aynı ismi taşıyan ‘Wild God’ duyuruyla birlikte paylaşıldı.

Cave, “Albümün dinleyiciler üzerinde de benim üzerimde yarattığı etkiyi yaratmasını umuyorum.” diyor. “Hoparlörde yankılandığı an kapıldım. Karmaşık bir kayıt ama aynı zamanda derin ve bulaşıcı bir neşesi var. Kayıtları yaparken hiçbir zaman bir masterplan olmuyor. Kayıtlar zaten daha çok onları ortaya çıkaran yazarların ve müzisyenlerin duygusal durumlarını yansıtır. Bunu dinlerken, bilmiyorum, mutluyuz gibi görünüyor.”

On parça boyunca grup, Cave’in heyecan verici anlatımlarındaki zengin imgeleri ve duyguları artıran dolambaçlı yollardan geçerken geleneksellik ve deneysellik arasında dans ediyor. Bu da yeniden bağ kurarak cesaretlenen bir grubun sesini ortaya koyuyor.

Yapımcılığını Nick Cave ve Warren Ellis, miksajını ise David Fridmann’ın üstlendiği bu albümü Cave, 2023’ün yılbaşı gününde yazmaya başladı. Provence Miraval ve Londra Soundtree’deki stüdyo seanslarında Bad Seeds’e, Colin Greenwood’un (bass) ve Luis Almau (naylon telli gitar, akustik gitar)’ın performanslarıyla benzersiz simyalarını eklemiş.

Wild God… bu albümün şakası yok. Seni vurursa vurur. Seni harekete geçirir. Bu albümle ilgili işte bunu seviyorum.” Nick Cave

‘Wild God’, Bad Seed etiketi ve Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğindeki Play It Again Sam ortaklığıyla dijital, CD ve standart ve limitli özel plaklarla yayınlacak.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Nick Cave & The Bad Seeds ‘Wild God’ şarkı listesi:

1. Song of the Lake

2. Wild God

3. Frogs

4. Joy

5. Final Rescue Attempt

6. Conversion

7. Cinnamon Horses

8. Long Dark Night

9. O Wow O Wow (How Wonderful She Is)

10. As the Waters Cover the Sea

Nick Cave, photo credit Ian Allen

What's your reaction?

tr_TRTurkish