Lÿnx Yaklaşan Albümlerinden Yeni Single “Hell In High Heels” ile Rock N’ Roll Dozunu Zirveye Taşıyor

Calgary, Kanada’nın kalbinde, Lÿnx’in yaratım sürecinde sıkı bir arkadaşlık ve müzikal mükemmelliğe bağlılık yatıyor. Üçüncü albümleri “Claws Out”u 9 Mayıs’ta Bullzhorn Records etiketiyle yayımlamaya hazırlanan Lÿnx, bu tarih yaklaşırken “Hell In High Heels” şarkısına çektikleri ve şu anda yayında olan kliple gelecekle ilgili bir fikir veriyor:

Bu şarkı Ja6ur’un eski sevgilisiydi. Bir anlamda ‘Forbidden Fruit’ şarkısındaki duyguyu kelimelerle ifade etmek istedik. Acıtacağını bildiğiniz halde yine de ona ihtiyaç duyduğunuz zaman. Her insanın böyle uçucu bir ilişkisi vardır, biz sadece ona söz verdik” diyorlar.

İş birlikçi ve egosuz bir yaklaşımla birbirine sıkı sıkıya bağlı bir dörtlü olan grup üyeleri Blade, Fangs, Flash ve Ja6ur, Lÿnx’e özgü sound’u oluşturmak için benzersiz etkilerini bir araya getiriyor. Yazım süreçleri bireysel ve kolektif çabaları içeriyor, her üye şarkı sözlerine ve müzikal fikirlere katkıda bulunuyor. Grup, riff’ten başlığa, şiirden günlük kayıtlarına kadar bu unsurları, enerji veren müziğe olan ortak tutkularını yansıtan sert vuruşlu, akılda kalıcı rock n’roll’a dönüştürüyor. Lÿnx için iş birliği sadece bir seçim değil; müziklerinin insanlarda yankı bulmasını sağlayan gizli bileşen.

Grup bu albümle hayranlarına tüm deneyimi yaşatıyor. Eğer kız arkadaşınızla veya erkek arkadaşınızla şehir merkezinde turlamak ve melodileri yükseltmek istiyorsanız, bunu yapabilirler. Eğer arkanıza yaslanıp rahatlamak ve iyi vakit geçireceğiniz bir rock dinlemek istiyorsanız, o da var. Parti mi veriyorsunuz? Evet! “Claws Out” ilk çalınan albüm olmalı çünkü Lÿnx budur. Skid Row, Mr. Big ve Poison hayranları bu albümü kesinlikle kaçırmamalı.

Aşağıda yeni şarkı “Hell In High Heels”in klibini izleyebilir, albüm şarkı listesi ve kapak görseline göz atabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Lÿnx “Claws Out” şarkı listesi:

1. Hell In High Heels (4:18)

2. Rock Machine (4:08)

3. Claws Out (4:24)

4. Can’t Get Enough (5:00)

5. Shake It Up (Remastered) (3:47)

6. Band of Brothers (5:31)

7. Nothing But Love (4:59)

8. Hard As Life (4:38)

9. Pull the Trigger (4:54)

10. Lights Out (4:09)

tr_TRTurkish