Kolaj Atölyesi – BASAKO

Basılı malzemenin bol ve imaja ulaşımın çok rahat olduğu çağımızda, kolaj sık kullanılan bir sanat pratiği haline gelmiştir. Hepimiz  gün içinde dahi yoğun bir görüntü bombardımanı içinde bulunmaktayız. Gözümüz ister istemez bir radar haline geldi, tek bir görüntüden bile kafamızdaki kodlarla birçok bilgi çıkarmaktayız. Bunun sonucu bu imajları, kendi seçtiğimiz ve tercih ettiğimiz düzende bir araya getirip, kendi dilimizi oluşturabiliriz.
Atölye çalışmasında katılımcılar seçtikleri yada çektikleri şehir, tabiat, insan görsellerini getirebilir. A3 boyutunda olmaları tercih edilir.Getirilen görseller dergi veya farklı mecralardan bulunup getiriliyorsa mümkün olduğunca kaliteli olması çalışma için verimli olacaktır.

•Katılım için kayıt zorunludur..
•Katılım ücreti 150 tl’dir.
•Detaylı bilgi için: buyukdere35.artproject@gmail.com – 0533 735 21 48

BASAKO

Basako 1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1997 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nden mezun oldu.
Grafik tasarım altyapısını resimlerinde kullanan sanatçı birçok farklı teknikte (Kolaj, tipografi, dijital alt yapı, yağlıboya, akrilik, suluboya) üretim yapmaktadır.
Artnivo tarafından temsil edilen sanatçı, İstanbul’da çalışıp yaşamaktadır.

www.artnivo/basako

What's your reaction?

tr_TRTurkish