Kana Kana’dan Çağlan Tekil Anısına Dr. Skull Coverı

Kaçak grubunun 2009 tarihli “Silahlı ve Tehlikeli” albümüyle müzik dağarcığımızda yer etmeye başlayan ve halen sesi olduğu metal grubu Gaddar ile eylemlerini sürdüren Övünç Dan’ın tek kişilik projesi Kana Kana’dan bir Dr. Skull coverı geldi.

Dr. Skull’ın 1994 tarihli “Hershey Yolunda!?” albümünde yer alan “Güneşin Sesi” şarkısı, geçtiğimiz yıl yitirdiğimiz memleket müzik sahnesinin önemli isimlerinden Çağlan Tekil anısına yepyeni bir solukla, Kana Kana’nın synth pop, dark wave tınılarının omuzlarında yeniden yükseliyor.

Bu yıl içinde dinleyiciyle buluşması planlanan 9 parçalık “Ölüler Hariç” isimli Kana Kana albümden şu ana kadar iki şarkı ulaştı kulaklarımıza.

Geçen Aralık ayı sonlarında paylaşılan çıkış şarkısı “Düğüm” ile tanıştığımız Kana Kana’nın loş ve derinlerine çeken dünyası, geçen ay yayımlanan ikinci kayıt “Yalan Lisan” ile gelecek albüme bir adım daha yaklaşmamızı sağlamıştı.

Çağlan Tekil’in çok değer verdiği grupların başında gelen ve onun büyük uğraşları sonucunda 8 Aralık 2019’da Ankara’da, yirmi beş yılın ardından unutulmaz bir konser veren Dr. Skull’ın bir şarkısı vesilesiyle kendisine selam gönderen Övünç Dan, kendi tanımıyla “Türkçe Sözlü Hafif Gotik Müziği” sularına iyiden iyiye çekiyor dinleyiciyi.

Dr. Skull’ın “Güneşin Sesi”, Kana Kana yorumu ve orijinal hâliyle hemen burada.

tr_TRTurkish