Kana Kana Yeni Şarkısı “Berlin’de Kış” ile Kanımıza İşliyor

Övünç Dan’ın her yeni şarkıyla kanımıza işleyen tek kişilik projesi Kana Kana, “Berlin’de Kış” isimli yeni şarkısını Tamar Records etiketiyle yayımladı.

Hayatına bir cover fikri olarak başlayan ve geçen yıl kaybettiğimiz müzik yazarı ve radyo programcısı Çağlan Tekil’in ısrarı ve baskısı ile özgün bir besteye dönüşen şarkının, sözlerinin ilham kaynağı ise halen Berlin’de yaşamakta olan müzisyen/prodüktör Ah! Kosmos’un meşhur Berlin soğuklarını betimlediği uzun telefon konuşmaları.

“Berlin’de Kış”, bu yıl içinde dinleyiciyle buluşması planlanan dokuz şarkılık “Ölüler Hariç” isimli albümden kulaklarımıza ulaşan üçüncü kayıt oluyor.

Geçen Aralık ayı sonlarında paylaşılan çıkış şarkısı “Düğüm” ile tanıştığımız Kana Kana’nın loş ve derinlerine çeken dünyası, geçen ay yayımlanan bir diğer şarkı “Yalan Lisan” ile gelecek albüme bir adım daha yaklaşmamızı sağlamıştı.

Güçlü ve derinlerine çeken müziğine daha önceki projelerinden de aşina olduğumuz Dan, “Kaçak” isimli rock grubu ve 2009’da çıkardıkları “Silahlı ve Tehlikeli” albümüyle müzik sahnesinde özel bir yer edinmesinin ardından halen sesi olduğu metal grubu “Gaddar” ile bizlere güçlü vokalini göstermeyi sürdürüyor.

Tamar Records etiketi ve GRGDN Müzik iş birliğiyle tüm dijital platformlarda yerini alan yeni Kana Kana şarkısı “Berlin’de Kış” hemen burada.

tr_TRTurkish